WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Kalendarium polskiej kosmetyki, kosmetologii, spa&welless w latach 2006-2010

Jeżeli ktoś z Państwa ma wiedzę o wydarzeniach związanych z historią kosmetyki, kosmetologii i Wellness&spa nie wykazanych w poniższym kalendarium, a chcecie Państwo uzupełnić o nowe wydarzenia, to prosimy przesłać je do naszej redakcji  na adres redakcja@leksykonmasazu.pl.

 

2006
- z inicjatywy Edwarda Kujawy zostaje powołana Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, kształcąca w specjalnościach: podologia, Spa & Wellness, wizaż i stylizacja, laseroterapia.

- 21 września zostaje powołana niepubliczna Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi z uprawnieniami do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunkach kosmetologia i zdrowie publiczne.

- 19 października  powstała Niepubliczna Wyższa Szkoła Kosmetyczna we Wrocławiu (obecnie Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna), w której jednym z kierunków jest Kosmetologia.

- 27 lutego powstaje Prywatna Policealna Szkoła Kosmetyczna w Krakowie, wchodząca w skład Zespołu Szkół Policealnych, istniejących od 1993 roku. W Szkole Kosmetycznej prowadzone są zajęcia wizażu, charakteryzacji i bodypaiting - sztuka malowania ciała. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Nauka odbywa się w systemie dziennym i zaocznym.

- powstaje Policealna Szkoła Usług Kosmetycznych w Przemyślu, będącą szkołą niepubliczną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Nauka odbywa się w systemie dziennym i zaocznym, trwa 4 semestry i kończy się zewnętrznym egzaminem kwalifikacyjnym  z przygotowania zawodowego. Absolwent otrzymuje tytuł Technika Usług Kosmetycznych.

- powstaje Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademii Zdrowia i Urody w Poznaniu,  będącą szkołą niepubliczną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej, kształcąca w zawodzie technik usług kosmetycznych.

- na wniosek Rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego z siedzibą w Katowicach-Piotrowicach uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- ukazał się 1. numer miesięcznika Wiadomości Kosmetyczne, skierowany do właścicieli i pracowników drogerii oraz sklepów posiadających w swojej ofercie kosmetyki. 

- ukazał się 1. numer kwartalnika Ars Medica Aesthetica, czasopismo kierowane do dermatologów estetycznych oraz kosmetologów.

- ukazał się 1. numer kwartalnika Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna, magazyn skierowany do lekarzy prowadzących i/lub pracujących w gabinetach dermatologicznych, poruszający tematy związane z dermatologią estetyczną, kosmetologią a także leczeniem chorób dermatologicznych. Dwa razy w roku, na wiosnę i jesień ukazuje się Dermatologia i Uroda, dodatek do kwartalnika, magazyn dostępny w gabinetach dermatologicznych, zawierający praktyczne porady dla pacjentów dotyczące leczenia i pielęgnacji skóry, włosów oraz paznokci.

- ukazał się 1. numer magazynu Eden spa, będący bazą artykułów i porad, propagujących tematykę SPA, jak i poradnikiem przy wyborze odpowiedniego miejsce i zabiegów, poprawiających zdrowie, urodę i samopoczucie.

- ukazała się książka Marcina Zawadzkiego, Rafała Szafrańca i Eugenii Murawskiej-Ciałowicz pt. Fizjologia człowieka. Podręcznik dla studentów wydziałów kosmetologii.

- ukazała się książka Heike Helen Rech pt. Kosmetyki naturalne.

- ukazało się II wydanie książki Sławomiry Jurkowskiej pt. Surowce kosmetyczne.

- ukazała się książka Grażyny Kadłubowskiej-Siedlarz pt. Zabiegi dla zdrowia i urody.

- w dniach 25-26 lutego odbyły się w Warszawie 20. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Wiosna 2006.

- w dniach 11-12 marca w Warszawie odbyły się 9. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne & Kongres Beauty Forum 2006.

- w dniach 14-16 kwietnia w Kielcach odbyły się 1. Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus.

- 22 kwietna w Warszawie odbyło się 2. Forum Kosmetyki Naturalnej, SPA & Wellness Estetyka Natura 2006
Forum adresowane było do salonów kosmetycznych, ośrodków odnowy biologicznej, Spa & Wellness, inwestorów, handlowców, kosmetyczek i kosmetologów, przedstawicieli firm, kadr szkół kosmetycznych, uczniów, biur podróży oraz wszystkich klientów zainteresowanych odnową biologiczną. Na forum prezentowane są światowe nowości, nowe zabiegi, produkty specjalistyczne i aparatura, kosmetyka naturalna, bio i organic, żywność ekologiczna.
Program m.in.: – nowości kosmetyczne, - produkty dla SPA & Wellness, - terapie, diety odmładzające, nutrikosmetyki, - Degustacje i zabiegi na stoiskach. Finały 4 konkursów: ZŁOTA PIECZĘĆ NATURY – Najlepszy Kosmetyk Naturalny, - ZŁOTA PIECZĘĆ – NUTRIKOSMETYK – Najlepszy Suplement Diety Wspomagający Pielęgnację, - wSPAniałe SPA – Najlepszy Ośrodek Odnowy Biologicznej w Polsce.

- w dniach 13-14 maja odbyły się w Krakowie 13. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa

- w dniach 30 września i 1 października w Gdańsku odbyły się 9. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda 2006
Program m. in.: - Konkurs Mercurius Gedanensis na najlepszy produkt targów, - VIII Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, pod patronatem Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, - Strefa Zdrowego Stylu Życia, - 3. Gdański Maraton Fitness Dance, - Konkurs o tytuł Najlepszego Salonu Piękności Województwa Pomorskiego ELITE URODA SALON 2006, - IX Polskich Mistrzostw Zdobienia Paznokci NAIL ART POLAND 2006.

- w dniach 14-15 października odbyły się w Warszawie 21. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Jesień 2006.

- w dniach 11-12 listopada odbyły się w Krakowie 14. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa

- w dniach 18-19 listopada w Sosnowcu odbył się 6. Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

- w dniu 3 grudnia w Warszawie odbył się 5. Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Paznokci Dłoni i Stóp


2007
- ukazał się 1. numer kwartalnika Arkana Kosmetologii, czasopismo Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

- w lutym ukazał się 1. numer kwartalnika Medycyna Estetyczna i Anti-Aging, będący kontynuacją Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (2002),  poświęcony dynamicznie rozwijającej się medycynie estetycznej oraz profilaktyce zdrowotnej. Tematyka magazynu obejmuje przeciwdziałanie starzenia się organizmu oraz zwalczanie skutków tego procesu przez usuwanie defektów estetycznych. Czasopismo kierowane jest do lekarzy specjalistów medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, endokrynologii, dermatologii oraz do kosmetologów i kosmetyczek.

- ukazała się książka Leszka Magiery pt. Masaż w kosmetyce i odnowie biologicznej.

- ukazała się książka Joanny Dylewskiej-Grzelakowskiej pt. Kosmetyka stosowana.

- ukazała się książka Eriki Fink pt. Kosmetyka. Przewodnik po substancjach czynnych i pomocniczych.

- ukazała się książka Danuty Nowickiej pt. Dermatologia. Podręcznik dla studentów kosmetologii.

- ukazała się książka Xenii Petsitis i Katriny Kipper pt. Kosmetyka ozdobna i pielęgnacja twarzy. Redaktor wydania polskiego - Barbara Pytrus

- zostało założone przez Ludmiłę Petrenko, Natalię Denisowa, Edytę Nykiel Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor s.c. w Krakowie, oferujące konsultacje lekarskie oraz usługi z zakresu nowoczesnej kosmetyki, dermatologii i medycyny estetycznej. W ofercie Centrum są m.in. na: masaż, depilacja laserowa, zabiegi wyszczuplające, zabiegi antycellulitowe, peeling chemiczny, zamykanie naczynek, botoks, zabiegi dla mężczyzn.

- w dniach 24-25 lutego odbyły się w Warszawie 22. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Wiosna 2007.

- w dniach 10-11 marca w Warszawie odbyły się 10. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne & Kongres Beauty Forum 2007

- w dniach 13-15 kwietnia w Kielcach odbyły się 2. Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus.

- w dniach 12-13 maja odbyły się w Krakowie 15. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa

- w dniach 26-27 maja w Krakowie odbyły się 1. Targi Wyposażenia i Usług Spa&Wellness
Program obejmował czterech specjalistyczne platformy tematyczne: - MedSpa (sprzęt i urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji, naturalne terapie i technologie z zakresu medical wellness), - EquipSpa (wanny, baseny, sauny, urządzenia do terapii wodnych, groty solne i inne), - BeautySpa (profesjonalny sprzęt i kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, zabiegi pielęgnacyjne, masaże), - VitalSpa (fitness, cardiofitness, yoga, aquafitness, aromaterapia, itp.),

- 10 czerwca w Warszawie odbyło się 3. Forum Kosmetyki Naturalnej, SPA & Wellness Estetyka Natura 2007
Forum adresowane było do salonów kosmetycznych, ośrodków odnowy biologicznej, Spa & Wellness, inwestorów, handlowców, kosmetyczek i kosmetologów, przedstawicieli firm, kadr szkół kosmetycznych, uczniów, biur podróży oraz wszystkich klientów zainteresowanych odnową biologiczną. Na forum prezentowane są światowe nowości, nowe zabiegi, produkty specjalistyczne i aparatura, kosmetyka naturalna, bio i organic, żywność ekologiczna.
Program m.in.: – nowości kosmetyczne, - produkty dla SPA & Wellness, - terapie, diety odmładzające, nutrikosmetyki, - Degustacje i zabiegi na stoiskach. Finały 4 konkursów: ZŁOTA PIECZĘĆ NATURY – Najlepszy Kosmetyk Naturalny, - ZŁOTA PIECZĘĆ – NUTRIKOSMETYK – Najlepszy Suplement Diety Wspomagający Pielęgnację, - wSPAniałe SPA – Najlepszy Ośrodek Odnowy Biologicznej w Polsce.


- w dniach 29-30 września w Gdańsku odbyły się 10. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda 2007
Program m. in.: - Konkurs Mercurius Gedanensis w kategoriach: kosmetyki do pielęgnacji i upiększania w domu, kosmetyki profesjonalne, - Konkurs o tytuł Najlepszego Salonu Piękności Województwa Pomorskiego ELITE URODA SALON, -Konkurs Pomorski Fryzjerstwa HAIR INSPIRATIONS, - Polskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci NAIL ART POLAND, - Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej organizowane pod patronatem Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej.

- w dniach 13-14 października odbyły się w Warszawie 23. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Jesień 2007.

-  w dniach 10-11 listopada odbyły się w Krakowie 16. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa
Program m. in.:- Peelingi nowej generacji – dr Artur Markowski, - Kandida – plaga XXI wieku – dr Grażyna Pająk, - Masaż anti-aging twarzy – zasady i błędy – dr Paweł Piatkowski, - Menopauza – prawda i mity – dr Preeti Agrawal, - Panel SOS dla skóry wrażliwe - Dorot Sobiecka, - Masaż anti-aging – Paweł Piątkowski, - Masaż moksą i bańką chińską – Fatima Bilgen, - Masaż bambusowy – Gil Amsallem

- w dniach 17-18 listopada w Sosnowcu odbył się 7. Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

- w dniu 3 grudnia w Warszawie odbył się 6. Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Paznokci Dłoni i Stóp.


2008
- na wniosek Rektora Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu  w Łodzi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu  z siedzibą w Łodzi uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- na wniosek Rektora Bydgoskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Bydgoskiej Szkole Wyższej z siedzibą w Bydgoszczy uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- z inicjatywy Stowarzyszenia Społecznego Kreator powstała Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze.  Na wniosek Rektora uczelni Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał Lubuskiej Wyższej Szkole Zdrowia Publicznego  z siedzibą w Zielonej Górze uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- zostaje założona przez Patricię Popławską, właścicielkę  firmy CLARENA we Wrocławiu Policealna Szkoła Mikropigmentacji.

- ukazała się książka Wojciecha Kasprzaka i Agaty Mańkowskiej pt. Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA.

- ukazały się książki Agaty Jabłońskiej-Trypuć i Romualda Czerpaka pt. Surowce kosmetyczne i ich składniki oraz Roślinne surowce kosmetyczne.

- ukazała się książka Grażyny Kadłubowskiej-Siedlarz pt. 100 pytań o urodę.

- ukazała się książka E. Standzoń-Gierak i M. Osip-Pokrywka pt. SPA i uzdrowiska.

- ukazała się książka L. Thomas i  R.P. Braun pt. Atlas dermoskopii. Redaktorem wydania polskiego jest Andrzej Kaszuba.

- w dniach 23-24 lutego odbyły się w Warszawie 24. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Wiosna 2008.

- w dniach 15-16 marca w Warszawie odbyły się 11. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne & Kongres Beauty Forum 2008.

- w dniach 11-13 kwietnia w Kielcach odbyły się 3. Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych  Venus
Program m.in.: - Pokaz zdobienia paznokci firmy La Femme, - Pokaz zdobienia paznokci firmy Konad, - Szkolenie z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu kosmetycznego firmy BIOMAK, - Kongres kosmetyczno-solaryjny przy współpracy z firmą NOVA 2 Solaria, - Bezpłatne zabiegi, pokazy i konsultacje,  Konkurs dla zwiedzających z nagrodami (bony na zabiegi) na stoisku Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Re Vitae, - Bezpłatne badania na stoisku NFZ, - Bezpłatne badania skóry głowy i włosów na stoisku Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, - Pokazy z zastosowania produktów z morza martwego na stoisku Dr Nona, - III Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu - opieka - Pani Ewa Filipecka, Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym, - Pokaz body painting - Studium Kosmetyczne w Kielcach, - Pokazy fryzjerskie - CoCo, Matrix, Tromax (Polwell), Izba Rezemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, - Pokazy masażu balijskiego i hawajskiego - Instytut Spa & Beauty, - Pokaz wizażu - makijażu, makijaż permanentny, stylizacja fryzur - na stoisku Agencji Kosmetycznej Bieniek, - Szkolenie dla właścicieli salonów na temat ochrony przed zakażeniami bakteryjnymi.

- 27 kwietnia w Warszawie odbyło się 4. Forum Kosmetyki Naturalnej, SPA & Wellness Estetyka Natura 2008
Forum adresowane było do salonów kosmetycznych, ośrodków odnowy biologicznej, Spa & Wellness, inwestorów, handlowców, kosmetyczek i kosmetologów, przedstawicieli firm, kadr szkół kosmetycznych, uczniów, biur podróży oraz wszystkich klientów zainteresowanych odnową biologiczną. Na forum prezentowane są światowe nowości, nowe zabiegi, produkty specjalistyczne i aparatura, kosmetyka naturalna, bio i organic, żywność ekologiczna.
Program m.in.: - Fizykalne metody w SPA i wellness – na co uważać? Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów - dr Barbara Latocha – Walencka, - Działanie i możliwości zastosowania do zabiegów SPA i wellness (skóra, włosy, paznokcie) czystego oleju kokosowego Organic z Filipin – prezentacja Dr. Görg VCO (Niemcy), - Jak bezpiecznie prowadzić salon Spa & wellness ? Zapobieganie ryzykom prawnym w prowadzonej działalności. – mec. Ewa Butkiewicz, mec. Joanna Krakowiak - kancelaria adwokacka WARDYŃSKI & PARTNERS, - Kamienie szlachetne i ozdobne a zdrowie według mineraloga – dr Marek Stępisiewicz - Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, - Yoga i Ayurweda - Uniwersalne mądrości Orientu dla młodości i urody Chandra Mohan Bhandari – Ambasador Indii, - Najnowsze propozycje wyposażenia ośrodków odnowy biologicznej, SPA & Wellness (aparatura, sprzęt) – Nova 2, - Sole z Morza Martwego i słonych jezior – zastosowanie w SPA i terapii prof. Iwona Wawer – Akademia Medyczna Warszawa, - Produkty z zawartością soli z Morza Martwego firmy YARDEN - dr Katarzyna Paradowska, Naturalne antyoksydanty w kremach „anti-ageing” - dr Katarzyna Zawada, - Koenzym Q w kosmetyce i nie tylko - dr Joanna Celińska, - Błonnik pokarmowy – niedoceniany składnik diety - mgr Marta Jamróz, Skład i działanie olejków aromatycznych - melisa czy lawenda? -mgr Filip Szulc, Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszy Kosmetyk Naturalny ZŁOTA PIECZĘĆ NATURY 2008 oraz wSPAniałe SPA – Najlepszy Ośrodek Odnowy Biologicznej w Polsce.- w dniach 17-18 maja w Krakowie odbyły się 17. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa.

- w dniach 29-31 maja w Krakowie odbyły się 2. Targi Wyposażenia i Usług Spa&Wellness
Program obejmował czterech specjalistyczne platformy tematyczne: - MedSpa (sprzęt i urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji, naturalne terapie i technologie z zakresu medical wellness), - EquipSpa (wanny, baseny, sauny, urządzenia do terapii wodnych, groty solne i inne), - BeautySpa (profesjonalny sprzęt i kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, zabiegi pielęgnacyjne, masaże), - VitalSpa (fitness, cardiofitness, yoga, aquafitness, aromaterapia, itp.),

- w dniach 12 – 14 września w Łodzi odbyły się I Ogólnopolskie Targi SPA & Wellness (nie tylko) dla Biznesu
Pierwsze tego typu targi, łączące filozofię SPA z elementami intensywnego trybu życia świata biznesu.
Cel: - Przybliżenie idei SPA, - Zapoznanie z możliwościami i ofertą polskiego rynku SPA & Wellness, - Aranżacja domowego lub hotelowego SPA.


- w dniach 4-5 października w Gdańsku odbyły się 11. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda 2008
Program m. in.: - Konkurs ELITE URODA SALON NAIL ART POLAND 2008, - 9. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, - Konkurs Fryzjerski HAIR INSPIRATIONS, - Konkurs MERCURIUS GEDANENSIS, - 7. Pomorskie Forum Kosmetologiczne, - Salon Spa&Wellness.

- w dniach 11-12 października odbyły się w Warszawie 25. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Jesień 2008.

- w dniach 8-9 listopada w Krakowie odbyły się 18. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa
Program m. in.: – Jivananda – sposób na zdrowie– Abhyanga – masaż na cztery ręce, – Ajurwedyjski masaż głowy, twarzy i barków, – Masaż psychosomatyczny, harmonizacja w kompleksowej terapii spa – Sergey Shchurevich, Rosja, – Masaż na cztery ręce – założenia i technika wykonania - Jelena Zemskova, Rosja, – Masaż dźwiękiem Nadabrahma - Stowarzyszenie Masażu Dźwiękiem wg metody Petera Hessa, – Energetyzująco – relaksujący masaż ucha - Zdzisław Drobner, – Przebarwienia, przyczyny i skuteczne terapie, – Efektywne programy gabinetowe, – Porównanie elektrolizy i epilacji IPL, – Dieta strukturalna, – Miejsce osteopatii wśród współczesnych metod diagnostyki i terapii manualnej, – Bądź szefem swojego zespołu

- w dniach  22-23 listopada w Sosnowcu odbył się 8. Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

- w dniach 5-7 grudnia w Bydgoszczy odbyły się Targi Zdrowia i Urody Afrodyta.
Cel: - Prezentacja najnowszych technologii polskich i światowych w dziedzinie zdrowia, sportu i urody, - Promocja firm związanych z pielęgnacją, upiększaniem, poprawą wyglądu i zdrowia - pielęgnacja dłoni i paznokci, wyposażenie salonów, fryzjerstwo, kosmetyka kolorowa, kosmetyka pielęgnacyjna, pielęgnacja włosów, perfumeria, kluby fitness, solaria, urządzenia domowe, zioła, środki odchudzające, gabinety kosmetyczne, ośrodki SPA, odnowa biologiczna.

- w dniach 6-7 grudnia w Bydgoszczy odbyły się 1. Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie Afrodyta 2008
Zakres branżowy targów: - kosmetyka kolorowa, - medycyna estetyczna (dermatologia, stomatologia), - aparatura i wyposażenie salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, - akcesoria i artykuły fryzjerskie, pielęgnacja włosów, ozdoby, wyroby perukarskie, - pielęgnacja dłoni i paznokci, - solaria, produkty solaryjne, SPA, WELNESS, - suplementy diety, - prezentacja szkół, instytutów, ośrodków szkoleniowych i wydawnictw.

- w dniu 7 grudnia w Warszawie odbył się 7. Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Paznokci Dłoni i Stóp


2009
- w czerwcu powstało Polskie Stowarzyszenie SPA&Wellness w Łodzi. Celem Stowarzyszenia jest kreowanie, upowszechnianie i rozwój idei SPA&Wellness na rynku polskim i zagranicznym oraz przyczynianie się do zapewnienia wysokiej jakości usług świadczonych przez podmioty działające na rynku oraz ich standaryzacji. Stowarzyszenie jest instytucją non-profit.

- ukazał się 1. numer kwartalnika Cosmetology Today, czasopismo Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Kwartalnik prezentuje najnowsze  zdobycze nauki światowej w dziedzinie kosmetologii  jak i wyniki badań prowadzonych w polskich i zagranicznych ośrodkach akademickich.

- powstaje Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna Rosa w Pruszczu Gdańskim, kształcąca w zawodzie technik usług kosmetycznych. Nauka odbywa się w systemie zaocznym i trwa 2 lata.

- na wniosek Rektora Krakowskiej Akademii w Krakowie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Wydziałowi Zdrowia i Nauk Medycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego z siedzibą w Krakowie uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- na wniosek Rektora Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza  z siedzibą w Bielsku - Białej uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- na wniosek Rektora Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Wyższej Szkole Planowania Strategicznego z siedzibą w Dąbrowie Górniczej uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- ukazała się książka Caroline Sylger-Jones pt. Spa & Wellness. Harmonia duszy i ciała.

- ukazała się książka Marie-Claude Martini pt. Kosmetologia i farmakologia skóry.

- ukazały się książki (tom 1 i 2) i płyta DVD Davida J. Goldberga pt Lasery i światło. Redaktor wydania polskiego - Andrzej Kaszuba.

- ukazała się książka Beaty Stanisz i Izabeli Muszalskiej (red.) pt. Metody badania jakości surowców i produktów kosmetycznych.

- ukazało się II wydanie książki Alicji  Marzec pt. Chemia kosmetyków.

- ukazała się książka Bolesława Kurzępy pt. Ustawa o kosmetykach.

- ukazała się książka Jacka Arcta i Katarzyny Pytkowskiej pt. Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu.

- ukazała się książka Hoa Thanh Le-Aiken i Jacka Arcta pt. Zarządzanie salonem zdrowia i urody.

- 29 września zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii Przyjazna Kosmetyka w Kaliszu.

- w dniach 6-8 lutego we Wrocławiu odbyła się Konferencja Spa Know How
Program: - Turystyka biznesowa, - Podróże, - Wellness & SPA, - Jakie SPA zbudować - czy duży hotel, kameralny pensjonat, a może biohotel na łonie natury lub day spa w centrum miasta?, - Co nas będzie wyróżniało spośród setek ofert?, - Na co postawić - jakie są najnowsze światowe trendy, aparatura, programy, zabiegi i rytuały? Jakie czyhają na nas zagrożenia?, - Najczęściej popełniane błędy, - Aspekty prawne i plan higieny SPA..

- w dniach 21-22 lutego odbyły się w Warszawie 26. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Wiosna 2009.

- w dniach 14-15 marca 2009 w Warszawie odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne & Kongres Beauty Forum 2009.

- w dniach 20-22 lutego w Sosnowcu odbyły się Targi Fitness Zdrowie i Uroda KeepFIT 2009
Program m. in: - Prezentacja producentów i dystrybutorów odzieży sportowej, sprzętu fitness, wyposażenia siłowni oraz sprzętu treningowego, - Prezentacja klubów, salonów fitness, siłowni i salonów masażu, - Prezentacja producentów suplementów, odżywek, witamin, napojów energetycznych i izotonicznych, - Prezentacja salonów kosmetycznych, producentów i dystrybutorów kosmetyków, ośrodków odnowy biologicznej.

- w dniach 10-12 kwietnia w Kielcach odbyły się 4. Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus.

- w dniach 16-17 maja  w Krakowie odbył się 19. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa pod hasłem: Uroda - Edukacja - Profesjonalizm
Program m. in: - Czas na detoks, - Homotoksykologia - wpływ homotoksyn na nasz organizm, - Skuteczne terapie oczyszczające, - Panchakarma - sekrety oczyszczania wg ajurwedy, - Sokoterapia - zdrowy biznes w gabinecie. - Masaż balijski, - Królewski rytuał z serca Indonezji, - Tradycyjna medycyna chińska - Masaż cesarzowej, - Wpływ masażu ciała na organizm - najnowsze badania, - Refleksoterapia stóp i dłoni, - Współpraca lekarza i kosmetyczki, - Razem możemy więcej! Kiedy i w jakim zakresie warto podejmować współpracę z lekarzem, - Twój gabinet, - Nowoczesna aparatura - co trzeba wiedzieć. W co warto zainwestować, - Tradycyjna medycyna chińska - źródło inspiracji dla kosmetyki holistycznej, - Ajurweda - zabieg Netra Vasti - kąpiel oczyszczająca oka w sklarowanym maśle ghee, - Medycyna estetyczna - Mniej znaczy więcej - odmładzanie w XXI wieku, - Podologia, - Piękna od stóp do głów. Nowoczesny kierunek kosmetologii, - Kosmetyka i biznes, - Jak opracować biznesplan dla własnego salonu kosmetycznego, - Praktyczne aspekty pozyskania dotacji na rozpoczęcie  działalności w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, - Moda na naturę - makijaż mineralny, - Makijaż permanentny - nigdy jeszcze nie był tak prosty, - Art Visage 2009 - otwarte mistrzostwa makijażu dla szkół kosmetycznych i wizażu.

- w dniach 29-31 maja w Krakowie odbyły się 3. Targi Wyposażenia i Usług Spa&Wellness
Program m.in.:- MedSpa - nowo rozwijający się dział w dziedzinie Spa & Wellness, dystrybucja urządzeń leczniczo-kosmetycznych, propagujących usługi Medical Wellness & Spa,  - Equip Spa - nowe trendy w wyposażaniu ośrodków odnowy biologicznej, nowe urządzenia i rozwiązania, - Sektor Beauty Spa - kosmetyki naturalne - organiczne kosmetyki i techniki zabiegów zbliżających ludzi do natury, - Vital Spa - propagowanie sportowego stylu i sposobu pielęgnacji ciała, tzw. Fit Care,  Stosowanie nowych masaży Spa, oraz technika Watsu.

- 7 czerwca w Warszawie odbyło się 5. Forum Kosmetyki Naturalnej, SPA & Wellness Estetyka Natura 2009
Forum adresowane było do salonów kosmetycznych, ośrodków odnowy biologicznej, Spa & Wellness, inwestorów, handlowców, kosmetyczek i kosmetologów, przedstawicieli firm, kadr szkół kosmetycznych, uczniów, biur podróży oraz wszystkich klientów zainteresowanych odnową biologiczną. Na forum prezentowane są światowe nowości, nowe zabiegi, produkty specjalistyczne i aparatura, kosmetyka naturalna, bio i organic, żywność ekologiczna.
Program m.in.: – nowości kosmetyczne, - produkty dla SPA & Wellness, - terapie, diety odmładzające, nutrikosmetyki, - Degustacje i zabiegi na stoiskach. Finały 4 konkursów: ZŁOTA PIECZĘĆ NATURY – Najlepszy Kosmetyk Naturalny, - ZŁOTA PIECZĘĆ – NUTRIKOSMETYK – Najlepszy Suplement Diety Wspomagający Pielęgnację, - wSPAniałe SPA – Najlepszy Ośrodek Odnowy Biologicznej w Polsce.
- w dniach 3-4 października w Gdańsku odbyły się 12. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda 2009
Program: - Pokaz Makijaż fotograficzny - Jolanta Wagner, - 10. MISTRZOSTWA MAKIJAŻU KOBIETY DOJRZAŁEJ, - GALA URODY, - UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSÓW: - 10. MISTRZOSTWA MAKIJAŻU KOBIETY DOJRZAŁEJ, - KONKURS NA NAJLEPSZY PRODUKT TARGÓW O MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS, - 4. Pomorski Konkurs o tytuł Najlepszego Salonu Piękności ELITE URODA SALON 2009, - POLSKIE MISTRZOSTWA ZDOBIENIA PAZNOKCI NAIL ART POLAND 2009, temat: Safari, - Konkurs Fryzjerski HAIR INSPIRATIONS 2009, - 8. POMORSKIE FORUM KOSMETOLOGICZNE, - THE DARK EXTRAVAGANCE i THE COAST INSPIRATION - Show fryzjerskie połączone z pokazem mody, przygotowany przez Club Fryzjerski Alternative i projektantkę mody Justynę Waraczyńską-Varma, - Uroczyste wręczenie nagród laureatom POLSKICH MISTRZOSTW W ZDOBIENIU PAZNOKCI NAIL ART POLAND 2009, - Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Fryzjerskiego HAIR INSPIRATIONS 2009.

- w dniach 16-17 października odbyły się w Warszawie 27. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Jesień 2009.

- w dniach 7 i 8 listopada w Krakowie odbył się jubileuszowy 20. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa
Program m. in.: - Światowe trendy anti-aging, - Czy wiesz jak się zestarzejesz?, - Najnowsze metody rewitalizacji twarzy, - Najwięcej masażu – nowe techniki autorskie, - Kosmetyka i biznes, - Psychologia i marketing, - Premiery firmowe – najnowsze zbiegi renomowanych marek, - Mistrzostwa Art Visage Pro – temat Lśnienie - organizatorzy Bi-Kor, Kryolan, LNE, - Ekspert Urody 2009 – finał konkursu – najlepsze zabiegi kosmetyczne w 5 kategoriach, - Inspiracja dla urody – wyróżnienia LNE, - Losowanie super nagród:  wyjazd do Paryża • weekendy w najlepszych spa • sprzęt i zestawy kosmetyków.

- w dniach 21-22 listopada w Sosnowcu odbył się 9. Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

- w dniach 21-22 listopada w Łodzi odbyły się 1. Targi Uroda i Estetyka
Honorowy patronat: Prezydent Miasta Łodzi i Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
Współpraca: Zakład Kosmetologii UM, Instytut Urody mgr Iwony Tomas, Cztery Pory Roku Centrum Kreowania Wizerunku, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji, Polskie Stowarzyszenie SPa & Wellness,
Sponsor: Capivit, 
Patron medialny: magazyn Kosmetyka i Kosmetologia, Eden-Magazyn Spa, Express Ilustrowany, innovia.pl, cosmetic.pl, kosmetyczki.net, kosmetologia.com.pl, biotechnologia.pl i TVP Łódź.
Program m. in.:- Kosmetologia w życiu człowieka - organizator Zakład Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, - Zabieg rewitalizujący na twarz dla mężczyzn, prezentacja – organizator: 3-Helisa, - Eliksir młodości – odmładzający masaż twarzy – organizator: Policealna Szkoła Kosmetyczna i Fryzjerska mgr Iwony Tomas, - Zabieg antycellulitowy – pokaz, organizator: 3-Helisa, - Rola pozarządowej organizacji non-profit na polskim rynku SPA & Wellness – organizator: Polskie Stowarzyszenie Spa & Wellness, - Visual Merchandising w salonie kosmetycznym – prowadzenie dr Marek Borowiński, -  Premierowa prezentacja EVENTM – organizator: Doris Dorin, - Bezpieczne opalenizna – organizator: Fake Bake, - Pokaz kosmetyczny firmy Ziaja, Pokaz makijażu – Karnawał 2010 – organizator: Policealna Szkoła Kosmetyczna i Fryzjerska mgr Iwony Tomas, - Zabieg antycellulitowy – pokaz, organizator: 3-Helisa, - Pokaz  kosmetyczny firmy Ziaja, -Relaksujący masaż bambusem – organizator: Policealna Szkoła Kosmetyczna i Fryzjerska mgr Iwony Tomas, - Zabieg rewitalizujący na twarz dla mężczyzn, prezentacja – organizator: 3-Helisa, - Prezentacja, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród II Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu Kreatywnego, - Spektakularne możliwości poprawy wizerunku poprzez zmianę fryzury i makijaż; odmładzanie na żywo – prowadzenie: Krzysztof Rajca – mgr Iwona Tomas – Policealna Szkoła Kosmetyczna i Fryzjerska i stylista mgr Krzysztof Rajca – Salon Fryzjerski Barbara

- w dniach 5-6 grudnia w Bydgoszczy odbyły się 2. Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie Afrodyta 2009
Zakres branżowy targów: - kosmetyka kolorowa, - medycyna estetyczna (dermatologia, stomatologia), - aparatura i wyposażenie salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, - akcesoria i artykuły fryzjerskie, pielęgnacja włosów, ozdoby, wyroby perukarskie, - pielęgnacja dłoni i paznokci, - solaria, produkty solaryjne, SPA, WELNESS, - suplementy diety, - prezentacja szkół, instytutów, ośrodków szkoleniowych i wydawnictw.

- w dniu 6 grudnia w Warszawie odbył się 8. Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Paznokci Dłoni i Stóp.


2010
- w ukazał się 1. numer kwartalnika Postępy Kosmetologii, poruszający tematykę  kosmetologii  i kosmetyków.

- na wniosek Rektora Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych  w Radomiu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Wydziałowi Nauk Społecznych  Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych  z siedzibą w Radomiu uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- na wniosek Rektora Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaje Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej z siedzibą w Katowicach uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia.

- została założona przez Annę Pikurę Firma AP Ltd. we Wrocławiu, produkująca ekskluzywne biokosmetyki marki Anna Pikura - linia kosmetyków obejmuje AP Anna Pikura Bioactiv Kolagen, biokremy AP Anna Pikura, kolagenowy suplement diety - kapsułki Sensation oraz zestawy do pielęgnacji dłoni i stóp. Firma ma wyłączne prawa do tworzenia struktury dystrybucyjnej, sprzedaży preparatu na terenie Polski oraz jego eksportu.

- ukazała się książka Wojciecha Kasprzaka i Agaty Mańkowskiej pt. Fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej.

- ukazała się książka Joanny Dylewskiej-Grzelakowskiej pt. Kosmetyka stosowana.

- ukazała się książka Imke Barbary Peters pt. Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu.

- ukazała się książka Władysława Brud i Iwony Konopackiej-Brud pt. Aromaterapia w Gabinecie Kosmetycznym, Ośrodku Odnowy Biologicznej, Wellness i Spa.

- ukazała się książka Sławy Połoczańskiej-Godek pt. Techniki modelowania twarzy.

- ukazało się II wydanie książki Barbary Jaroszewskiej pt. Kosmetologia.
 
- ukazały się książki Bożeny Mamcarz i Doroty Prandeckiej pt. Medycyna estetyczna w praktyce, tom 1 i 2.

- ukazała się książka Murad Alam, J.S. Dover pt. Nieoperacyjny lifting. Redaktor wydania polskiego - Andrzej Kaszuba.

- ukazała się książka Sabine Bender pt. Pielęgnacja ciała. Redaktor wydania polskiego - Elżbieta Budzisz.

- ukazała się książka Marcina Molskiego pt. Chemia piękna.

- ukazała się książka Marii Noszczyk pt. Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska.

- ukazała się książka Barbary Jaroszewskiej i Izabeli Korabiewskiej pt. Kosmetologia współczesna.

- ukazała się książka Alicji Marzec pt. Chemia nowoczesnych kosmetyków.

- ukazała się książka Jacka Arcta pt. Leksykon surowców kosmetycznych.

- ukazała się książka Dariusza Muchy pt. Drenaż limfatyczny w terapii obrzękowej, kosmetyce i odnowie biologicznej.

- ukazała się książka Główczyk-Zubek J., Poterała M., Wielechowska M., Zadrożna I. pt. Chemia i biochemia dla kosmetologów.

- ukazała się książka Magdaleny Kaniewskiej pt. Egzamin zawodowy. Technik usług kosmetycznych.

- ukazała się książka Alessio Redaelli  Andrzeja Ignaciuka pt. Medycyna estetyczna.

- ukazała się książka Zygmunta Adamskiego i Andrzeja Kaszuby (red.) pt. Dermatologia dla kosmetologów.

- ukazała się książka Ewy Starzyk i Pauliny Zachwieji pt. Ustawodawstwo kosmetyczne w Polsce i Unii Europejskiej.

- ukazała się książka Wandy Hawryłkiewicz i Anny Piaseckiej-Buranicz pt. Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego. Technik usług kosmetycznych.

- ukazała się książka Sławy Połoczańskiej-Godek pt. Techniki modelowania twarzy .

- w dniach 27-28 lutego odbyły się w Warszawie 28. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Wiosna 2010.

- w dniach 13-14 marca w Warszawie odbyły się 13. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne & Kongres Beauty Forum 2010.

- w dniach 20-21 marca k. Warszawy odbył się 1. Kongres Kosmetologiczny Anna Lotan pod hasłem Dermokosmetyki naturalne a schorzenia skórne
 Celem kongresu było zjednoczenie wiedzy na temat dermokosmetyków naturalnych i ich zastosowanie w gabinecie kosmetycznym przy współpracy z dermatologiem. Pokazaliśmy, iż większość problemów skórnych można zapobiec bądź nawet wyleczyć w gabinecie kosmetycznym przy odpowiednim stosowaniu kosmetyków naturalnych współpracując z gabinetem dermatologicznym. Prawidłowa pielęgnacja skór atopowych, alergicznych, trądzikowych, łojotokowych w gabinecie kosmetycznym

- w dniach 9-11 kwietnia w Kielcach odbyły się 5. Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus.

- w dniach 15-16 maja w Krakowie odbył się 21. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa
Program: - Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem lasera, - Zrozumieć oczekiwania klientki, - Co zrobić gdy popełniliśmy błąd?, - Prawne aspekty zabiegów laserowych (kompetencje i OC), - Systemy do terapii łączonych mikrodermabrazja (mezoterapia / LED oraz IPL / mikrodermabrazja / radiofrekwencja), - Najbardziej zaawansowana linia kosmeceutyków na świecie Agera Spa/Salon Skincare, - Usuwanie teleangiektazji metodą elektrokoagulacji, - Masaż Amani Zanzibar - Gilles Horclois, - Autorski masaż modelujący biust - dr Sergiey Shchurevich, - Masaż Tui-Na wspomagający wyszczuplanie - Fatima Bilgen, - Dobór zabiegów z wykorzystaniem aparatury – przed i po masażu - dr Paweł Piątkowski, - Ekopielęgnacja – więcej niż moda, - Trendy spa. Naturalny wybór – naturalne kosmetyki w twoim biznesie, - Historia marki Pat & Rub, Kinga Rusin, - Inspirowane naturą rytuały w zabiegach Pat & Rub, - Świadomy wybór terapii hormonalnych w kontekście medycyny holistycznej i ajurwedy, - Reiki w holistycznej koncepcji pielęgnacji, - Jak zwiększyć przychody gabinetu? Sprzedaż – to naprawdę proste!, - Zarządzanie kryzysowe w spa, - NSKiK – Niezależne Stowarzyszenie Kosmetyczek i Kosmetologów – inauguracja działalności, - Ekspert Urody – nowa formuła konkursu, - Art Visage 2010 – Nude – Make up no make up.

- w dniach 28-29 maja w Krakowie odbyły się  4. Targi Wyposażenia i Usług Spa & Wellness
Program: - EquipSpa - wanny, baseny, sauny, urządzenia do terapii wodnych, groty solne i inne, - VitalSpa - fitness, cardiofitness, yoga, aquafitness, aromaterapia, itp., - BeautySpa - profesjonalny sprzęt i kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, zabiegi pielęgnacyjne, masaże, - MedSpa - sprzęt i urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji, naturalne terapie i technologie z zakresu medical wellness.

- w dniach 25-26 września w Warszawie odbyły się 1. Targi Beauty Forum & Spa Health&Beauty Media.

- 26 września w Warszawie odbyło się 6. Forum Kosmetyki Naturalnej, SPA & Wellness Estetyka Natura 2010
Forum adresowane było do salonów kosmetycznych, ośrodków odnowy biologicznej, Spa & Wellness, inwestorów, handlowców, kosmetyczek i kosmetologów, przedstawicieli firm, kadr szkół kosmetycznych, uczniów, biur podróży oraz wszystkich klientów zainteresowanych odnową biologiczną. Na forum prezentowane są światowe nowości, nowe zabiegi, produkty specjalistyczne i aparatura, kosmetyka naturalna, bio i organic, żywność ekologiczna.
Program m.in.: – nowości kosmetyczne, - produkty dla SPA & Wellness, - terapie, diety odmładzające, nutrikosmetyki, - Degustacje i zabiegi na stoiskach. Finały 4 konkursów: ZŁOTA PIECZĘĆ NATURY – Najlepszy Kosmetyk Naturalny, - ZŁOTA PIECZĘĆ – NUTRIKOSMETYK – Najlepszy Suplement Diety Wspomagający Pielęgnację, - wSPAniałe SPA – Najlepszy Ośrodek Odnowy Biologicznej w Polsce.


- w dniach 2-3 października w Gdańsku odbyły się 13. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda 2010
Program m. in.: - prezentacje ofert w zakresie kosmetyki, kosmetologii, fryzjerstwa, - nowości rynku kosmetycznego, - oferty producentów i dystrybutorów kosmetyków profesjonalnych, przeznaczonych do gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich, salonów SPA oraz do użytku domowego, - oferty producentów i dystrybutorów kosmetyki kolorowej, kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, - oferta firm solaryjnych i SPA & Wellness, - 9. Pomorskie Forum Kosmetologiczne, - 11. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, - Konkurs Fryzjerski HAIR INSPIRATONS 2010, - Konkurs ELITE URODA SALON 2010, - Konkurs o Medal MERCURIUS GEDANENSIS.

- w dniach 16-17 października odbyły się w Warszawie 29. Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalnej Salon Jesień 2010.

- w dniach 23-24 października k. Warszawy odbył się 2. Kongres Kosmetologiczny Anna Lotan pod hasłem Dermokosmetyki naturalne, a schorzenia skórne
Program m.in.: - Innowacyjna kuracja skóry trądzikowej Nano-in technologia. Zdrowia skóra bez ingerencji chemicznej, - Trądzik różowaty - sposób rozpoznawania, leczenia, współpraca z dermatologiem, - Specjalistyczna kuracja Myrtle skóry dotkniętej trądzikiem różowatym i nadczynnością naczyniową, - Prawidłowe odżywianie skóry dojrzałej, suchej, atopowej w odnawiającej kuracji Renova.

- w dniach 5-7 listopada w Kielcach odbyły się 6. Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus

- w dniach 6-7 listopada w Krakowie odbyły się 22. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetyczne Lne & spa
Program: - Seniorzy – nowa grupa klientów, - Potrzeby skóry dojrzałej, - Masaż u osób starszych – więcej niż dotyk – dr Paweł Piątkowski, - Trądzik u osób dorosłych – wyzwanie nowoczesnej kosmetologii, - Nowe spojrzenie na cerę problematyczną, - Różnice między trądzikiem młodzieńczym a trądzikiem u osób dojrzałych, - Holistyczna koncepcja terapii – diagnoza, dieta, pielęgnacja, - Tybetański masaż Lamachi – Gilles Horclois, - Masaż stóp z wykorzystaniem roślin i techniki Tui Na – Fatima Bilgen, - Masaż polinezyjski i taniec Ma-uri – Katina Ewa Kowalak, Magdalena Przeździak-Betlej, - Work-site Massage – masaż w promocji zdrowia – Piotr Szczotka, - Masaż i marketing – Olivier Aron, - Jakość w obsłudze klienta spa & wellness, - Makijaż fotograficzny – Beata Bojda, - Art Visage Pro. Temat: PASSIONS – Namiętności. Pasje, - Podologia – nowe możliwości specjalistycznej pielęgnacji stóp, - Podologia – kierunki i perspektywy rozwoju, - Praca podologa – organizacja stanowiska pracy, - Praktyka podologiczna a błędy popełniane w polskich gabinetach pielęgnacji stóp, - Higiena pracy w gabinecie podologa, - Prezentacja podstawowego zabiegu podologicznego, - Grzybica – choroba XXI wieku. Co powinien wiedzieć dobry podolog?, - Manicure – pedicure – warsztat profesjonalisty, - Perfekcyjny french, - Nail Art – najnowsze trendy w stylizacji paznokci, - Przedłużanie paznokci – sprawdzone techniki, superefekty, - Top nowości jesień/zima 2010/11, - Art Visage Pro – Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Artystycznego i Stylizacji - PASSIONS – Namiętności. Pasje.

- w dniach 20-21 listopada w Łodzi hali odbyły się 2. Targi Uroda i Estetyka
Honorowy patronat: Prezydent Miasta Łodzi,
Patronat medialny: Express Ilustrowany, magazyny: Kosmetyka i Kosmetologia, Nowoczesna Medycyna Estetyczna, Spa-Info, Eden-Magazyn Spa. Postępy Kosmetologii; portale: cosmetic.pl; innovia.pl, kosmetyczki.net, kosmetologia.com.pl, kosmetyczny serwis internetowy sekretyurody.eu, kobietą.byc.pl, dourody.pl, polska kosmetyka i kosmetologia.
Współpracowały: Katedra Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Centrum Kreowania Wizerunku „Cztery Pory Roku” Izabela Bedyniak-Siewierska, Policealna Szkoła Kosmetyczna mgr Iwony Tomas, Polskie Stowarzyszenie Spa & Wellness.
Program m. in.:- biokosmetyki, kosmetyki naturalne, kosmeceutyki, najnowsze wyposażenie salonów kosmetycznych i ośrodków SPA, - Konferencja - Kosmetologia dla zdrowia i urody, - III Mistrzostwa Makijażu Kreatywnego - Pejzaż miejski w makijażu i stylizacji.


- w dniach 20-21 listopada w Sosnowcu odbył się 10. Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

- w dniach 27-28 listopada w Bydgoszczy odbyły się 3. Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie Afrodyta 2010
Zakres branżowy targów: - kosmetyka kolorowa, - medycyna estetyczna (dermatologia, stomatologia), - aparatura i wyposażenie salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, - akcesoria i artykuły fryzjerskie, pielęgnacja włosów, ozdoby, wyroby perukarskie, - pielęgnacja dłoni i paznokci, - solaria, produkty solaryjne, SPA, WELNESS, - suplementy diety, - prezentacja szkół, instytutów, ośrodków szkoleniowych i wydawnictw.

- w dniu 5 grudnia w Warszawie odbył się 9. Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Paznokci Dłoni i Stóp.

 

 

Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii