WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Oferta BIO-STYL

Książka Bio-styl

AUTOMASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera

Książka zawiera metodykę automasażu klasycznego, punktowego chińskiego, refleksoterapię stopy, ręki i ucha oraz metodykę automasażu leczniczego w ponad 30 jednostkach chorobowych. Oprócz masażu stosowanego w celach terapeutycznych, znajdziemy też przykłady masażu profilaktycznego zdrowotnego i kosmetycznego. Napisana językiem komunikatywnym, adresowana do szerokiego grona uczniów, studentów i czytelników.

 

HISTORIA MASAŻU W ZARYSIE
Leszek Magiera

Praca stanowi pierwszą w polskiej literaturze fachowej próbę całościowego ujęcia problematyki historii masażu od czasów wspólnoty pierwotnej do XXI wieku. Książka zawiera dużo informacji o masowaniu w starożytności i o orędownikach masażu w tamtych czasach, takich jak Hipokrates, Galen, Celsus, jak również w okresie średniowiecza i późniejszych. W opracowaniu zebrana jest historia masaży: szwedzkiego klasycznego, kosmetycznego, limfatycznego, polinezyjskiego i refleksoterapii szeroko pojętej. Książka skierowana jest do masażystów różnej specjalności, chcących poznać korzenie swojej profesji oraz szerokiego grona studentów i czytelników.

 
Książka Bio-styl

KLASYCZNY MASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera

Praca zawiera teorię i praktykę masażu klasycznego oraz metodykę w ponad 30 zespołach chorobowych, nie tylko narządu ruchu. Oprócz masażu stosowanego w celach terapeutycznych, znajdujemy też przykłady masażu kosmetycznego, odnowy biologicznej i automasażu. Książka skierowana jest zarówno do fizjoterapeutów, masażystów, nauczycieli WF, lekarzy oraz szerokiego grona czytelników

 
Książka Bio-styl

LEKSYKON MASAŻU I TERMINÓW KOMPLEMENTARNYCH
Leszek Magiera

Praca stanowi pierwszą w polskiej literaturze fachowej próbę całościowego ujęcia problematyki masażu leczniczego, uznawanego przez medycynę akademicką, jak również stanowiącego główną składową medycyny alternatywnej. Autor, doświadczony masażysta kliniczny i dydaktyk zamieścił w Leksykonie ponad 2500 haseł, szczegółowo opisał następujące rodzaje masażu: aromaterapeutyczny, automasaż klasyczny, chiński punktowy, drenaż limfatyczny dziecka, wg Shantala, japoński Shiatsu, klasyczny, kosmetyczny, łącznotkankowy, okostnowy, segmentarny, sportowy, tybetański energetyczny, które proponuje zastować w ponad 100 przypadkach chorobowych za pomocą ponad 120 chwytów i technik.

 

MASAŻ ORIENTALNY
Leszek Magiera

Książka poświęcona jest najstarszym formom masaży dalekiego Wschodu, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością w Polsce w ośrodkach SPA i gabinetach masażu. Opracowanie zawiera metodykę masaży: chińskiego TUI NA, hawajskiego Lomi Lomi, japońskiego Shiatsu i tybetańskiego energetycznego.

Książka skierowana jest dla masażystów, chcących poznać masaże orientalne, aby pracować w ekskluzywnych gabinetach w kraju i zagranicą.

 
Książka Bio-styl

MASAŻ W KOSMETYCE I ODNOWIE BIOLOGICZNEJ
Leszek Magiera

Opracowanie to stanowi najszersze z dotąd spotykanych w Polsce ujęć problematyki związanej z masażem kosmetycznym całego ciała, jak również masaży stosowanych w ośrodkach SPA i ekskluzywnych gabinetach masażu. Książka zawiera metodykę siedmiu sposobów masowania kosmetycznego twarzy, masażu limfatycznego, masażu gorącymi kamieniami, masażu synchronicznego na cztery ręce, masaży orientalnych. Opisane są również masaże przyrządowe, w środowisku wodnym i inne, które najczęściej stosuje się w odnowie biologicznej.

Książka przeznaczona jest dla kosmetyczek, zajmujących się również masowaniem, masażystów pracujących w ośrodkach SPA i gabinetach odnowy biologicznej.

 
Książka Bio-styl

RELAKSACYJNY MASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera

Książka zawiera cztery rodzaje masażu relaksacyjnego, które aktualnie w kraju i za granicą są najczęściej stosowane. Należą do nich masaże: aromaterapeutyczny, energetyzujący, rytmiczny i synchroniczny. Jasny i zrozumiały opis technik potwierdzony 340 zdjęciami pozwala na szybkie przyswojenie zaprezentowanych masaży. Książka skierowana jest do masażystów, fizjoterapeutów oraz szerokiego grona czytelników.

 
Książka Bio-styl

SEGMENTARNY MASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera, Tadeusz Kasperczyk

Książka poświęcona jest najtrudniejszej formie masażu leczniczego, jakim jest masaż segmentarny. Wymaga od czytelnika głębokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Książkę zamyka rozdział, w którym przedstawiono terapię segmentarną w wybranych jednostkach chorobowych. Będzie więc niezwykle przydatna masażystom i wszystkim terapeutom.