WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u
biorelaxlurgushabys1Piknik Nauczycieli Masażu

Sekuła Dmitruk Beata

Sekuła Dmitruk Beata; mentor refleksologii , autor drepoterapii,  terapeuta czaszkowo-krzyżowy,  praktyk  integracji oddechem i integrującej obecności,  lifecoach i pedagog.

   Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Pielęgniarstwa ze specjalizacją w zarządzaniu, pedagogice i promocji zdrowia Akademii Medycznej w Lublinie (1995), studiów podyplomowych Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (2000), studiów podyplomowych Zarządzanie Potencjałem Społecznym i Doradztwa Zawodowego Międzynarodowej Szkoły Menedżerów i Wyższej Szkoły Finansowości i Zarządzania w Warszawie (2002), oraz LifeCoaching  Collegium Civitas w Warszawie (2012).

    W latach 1998-2003 związana z korporacjami i firmami z branży medycznej i programami lojalnościowymi, pracując jako specjalista, a kolejno jako menedżer w działach Public Relations (PR) i Human Resources (HR).

     Karierę nauczycielską rozpoczęła od nauczania refleksologii stóp wg. Inge Dougans.

     Doświadczenie w refleksologii zdobywała  m.in: w Polsce, Wielkiej Brytanii , Hiszpanii i USA, uczestnicząc w kursach zawodowych:
- Refleksologa twarzy,
- Reurologiczna refleksologia stóp i mikrorefleksologia wg Lone Sorensen-Lopez - Instituto de Reflexologia Facial y Podal Internacional, Barcelona,
- Refleksologia stóp i terapia meridianowa metodą Inge Dougans - Szkoła Refleksoterapii, Warszawa,
- terapia czaszkowo-krzyżowa I i II stopnia (biodynamiczna i mechanistyczna) - Akademia Zdrowia Bożeny Przyjemskiej w Kanadzie i Polsce,
- Metoda Tachyonu I° dla terapeutów i trenerów - Advanced Tachyon Technologies, USA.(w którym roku)
-  Polarity,
- Techniki metamorficzna,
- Masaż motylkowy,
- Aromaterapia.

   Od 2003 roku właściciel Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy (MIRT) w Warszawie, działającego na podstawie licencji Instituto de Reflexologia Facial y Podal Internacional Lone Sorensen-Lopez w Barcelonie.
   MIRT to jedyna placówka w kraju ucząca terapii odruchowej o profilu edukacyjno-doradczo- coachingowym. Nauka odbywa się w ramach specjalizacji w zakresie: refleksologia twarzy, stóp, rąk, jelita grubego.
    W latach 2003-2011 oficjalny przedstawiciel Lone Sorensen-Lopez i jej autorskiego programu nauczania masażu refleksorycznego twarzy i głowy, neuromasażu stóp i praxis vertebralis w Polsce. W tym czasie wprowadziła szereg zmian merytorycznych i metodycznych m. in.: w zakresie nauczania refleksologii twarzy.

     Współpracowała z dr Marie France Muller – promując i realizując szkolenia z zakresu narzędziowej refleksologii twarzy DIEN CHAM oraz z dr Tadeuszem Błaszczykiem w zakresie promocji nowej akupunktury czaszki Yamamoto.

      W 2010 roku współzałożycielka i pierwszy Prezydent Polskiego Towarzystwa Refleksologicznego (PTR) z siedzibą w Warszawie.

    Ekspert z zakresu refleksologii w czasopismach Sens, Zwierciadło, Twój Styl, Urodzie, Zdrowiu i Newsweeku oraz w programach telewizyjnych i radiowych o tematyce prozdrowotnej w TVP, Polsat, TVN, Radio Zet, Radio Nowy Jork:
- Refleksologia. Gazeta.pl, 2005,
- Piękne gesty.  Zwierciadło, 2010,
- Refleksologia czyli niezwykły masaż twarzy i głowy. Echo dnia, 2010,
- Na zwolnionych ob rotach. Newsweek, 2011,
- Masaż jak kosmetyk. Polki.pl, 2012
- Refleksoterapia łagodzi ból i pomaga w stanach wyczerpania nerwowego. LifeStyle, 2014,
- Masaż twarzy wyleczy biegunkę, zaparcia i chore zatoki!. Kafeteria, 2014,
- Refleksologia łagodzi ból. Onet.pl, 2014,
- Sekrety zdrowia i urody Japończyków. Świat Elit, 2015,
- Drepoterapia – funkcjonalna odnowa biologiczna twarzy i ciała. Beauty Inspiration, 2015,
- Drepoterapia - połączony masaż twarzy i ciała. Wprost, 2015,
- Drepoterapia – innowacyjna metoda odnowy. Kobiety.pl, 2015,
- Drepoterapia – funkcjonalna odnowa biologiczna twarzy i ciała. Sante, 2015,
- Drepoterapia - połączony masaż twarzy i ciała. Blog4Women, 2015,
- Refleksologia twarzy w walce z nadwagą. Zwierciadło.pl, 2016,
- W dobrych rękach. Zwierciadło.pl, 2016,
- Jak przygotować twarz i ciało do zabiegów medycyny upiększającej?. BlogKobiet.pl, 2016,
- Zycie jak Marzenie. RadioZet, 2017,

     Autor publikacji o terapiach odruchowych w medycznych czasopismach branżowych, m. in. Rehabilitacja w praktyce, BodyLife, Medycyna Naturalna.

      Aktywny uczestnik konferencji, kongresów, sympozjów i warsztatów dla kosmetologów, masażystów i refleksologów.
 
       Inicjatorka ogólnopolskich zjazdów terapeutycznych i wydarzeń budujących świadomość zdrowotną.

      Od 5 lat współpracuje z Fundacją 4SPA i lobbuje na rzecz stałej obecności refleksologii i drepoterapii na rynku odnowy biologicznej.
      Współautor koncepcji terapeutycznej Uzdrowisko Miejskie StudioSante w Warszawie, stanowiące ekskluzywną przestrzeń terapeutyczno-wellnessową, w której odpowiada za integrację terapii.

       Propagator stosowania terapii naturalnych w wellness, SPA, sporcie, medycynie i rehabilitacji.

      Promotor medycyny integracyjnej, idei łączenia medycyny naturalnej  z medycyną akademicką w drodze do zdrowia i równowagi.

      Pionier manualnej i narzędziowej refleksologii twarzy oraz refleksologii multimetodologicznej w Polsce.

       Inicjator i organizator Ogólnopolskich Spotkań Refleksologów. 

       Jedna z finalistek rządowego programu „Jak dobrze być przedsiębiorczą kobietą!” realizowanego w ramach projektu Spełniona w Biznesie.

     W 2015 roku wprowadziła do praktyki autorską metodę drepoterapię, czyli innowacyjną koncepcję funkcjonalnej odnowy biologicznej twarzy poprzez zindywidualizowaną pracę na tkankach nerwowej, mięśniowej, powięziowej  i naczyniowej  twarzy, szyi  i dekoltu z efektywnym wpływem na całe ciało.
    Metodę zaprezentowała w kwietniu 2017 roku podczas III Europejskiego Kongresu Spa „Innowacyjne strategie wellness & spa” w Krakowie.

     Od 10 lat jest konsultantem ds. promocji zdrowia w największej w Polsce klinice ortodontyczno-implantologicznej w Warszawie.

 

      Autorka podręcznika do manualnej refleksologii twarzy pt. Refleksologia manualna - terapie twarzy, tom I (2020)

         Członek Klubu „Ludzie Masażu"
 
         Nr karty członkowskiej 032/KLM/P/2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
Leszek Magiera. Historia masażu w zarysie. 2007
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2001-2015
www.leksykonmasazu.pl (2012-2020)

O wpływie masażu na zawartość białka w moczu ...

W leksykonie masażu przedstawiono artykuły, rozprawy naukowe i notatki z polskich czasopism lekarskich XIX i XX wieku z zakresu różnego rodzaju masażu czytaj więcej czytaj więcej

O mięsieniu oka (Historia masażu)

W leksykonie masażu przedstawiono artykuły, rozprawy naukowe i notatki z polskich czasopism lekarskich XIX i XX wieku z zakresu różnego rodzaju masażu czytaj więcej czytaj więcej

O zastosówaniu mięsienia drgawkowego (Historia m ...

W leksykonie masażu przedstawiono artykuły, rozprawy naukowe i notatki z polskich czasopism lekarskich XIX i XX wieku z zakresu różnego rodzaju masażu czytaj więcej czytaj więcej

Mięsienie przez laików (Historia masażu)

W leksykonie masażu przedstawiono artykuły, rozprawy naukowe i notatki z polskich czasopism lekarskich XIX i XX wieku z zakresu różnego rodzaju masażu czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejŚrodki poślizgowe 2

Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii