WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Piechowska Marta

Piechowska Marta

Piechowska (Pokorska) Marta; magister rehabilitacji ruchowej, dyplomowana masażystka, specjalistka masażu, odnowy biologicznej i gimnastyki korekcyjnej, pedagog terapeuta, Certyfikowana Terapeutka Masażu Shantala, autorka artykułów z dziedziny masażu, zasłużony nauczyciel masażu.


   Absolwentka kierunku Technik Masażysta Szkoły Policealnej Nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego (2009), kierunku Pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (2009), Collegium Masażu Medycznego przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu (2018) w Łodzi.

    Od 2006 roku licencjonowana Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness, od 2007 roku Specjalista masażu klasycznego i odnowy biologicznej, a od 2009 roku  Instruktor gimnastyki korekcyjnej.

      W latach 2006-2008 instruktorka fitness w Laguna Studio Ewy Kryńskiej w Łodzi.

     W latach 2007-2010 rehabilitantka/masażystka/kosmetyczka w Beauty Centrum Estetyki w Łodzi wykonująca masaże lecznicze i relaksujące, zabiegi kosmetyczne na ciało, obsługująca urządzenia do Endermologii ciała i twarzy, Mezoterapii bezigłowej, Lipolizy bezigłowej, Elektrostymulacji, Kapsuły SPA, Radiażu Pellve.

     W latach 2010-2013 prowadziła prywatny salon urody Afrodyta-Centrum Zdrowia i Urody Day Spa w Łodzi.

     Od 2010 roku Certyfikowana Instruktorka Masażu Shantala.

    Autorka artykułów w dourody.pl, portalu dla kobiet zainteresowanych tematyką medycyny estetycznej oraz pielęgnacją ciała:
- Endermologia® – wyszczuplanie przy pomocy Lipomassage (2011),
- Endermolift - zabiegi na twarz, szyję, dekolt i biust (2011),
- Afrykańska tradycja dla zdrowia i urody (2011),
- Oczyszczanie skóry - kawitacja, sonoforeza (2011).

 

    Od 2011 roku szkoleniowiec w Centrum Szkoleniowe i Dystrybucja Kosmetyki Profesjonalnej w Łodzi, prowadząc pokazy nowych produktów kosmetycznych wprowadzanych na rynek Polski, oraz szkolenia i warsztaty z zakresu fizjoterapii i masaży ciała i twarzy, m.in.:Zwalczanie lipodystrofii typu kobiecego za pomocą kinesiotapingu, kinesiotaping KT1/ KT2, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Masaż klasyczny, Masaż leczniczy (segmentarny, centryfugalny, izometryczny, sportowy, ipsilateralny, drenaż limfatyczny, bańką chińską,automasaż), Masaż relaksacyjny (stemplami, kamieniami bazaltowymi, świecą, miodem, chłodzącymi kulami, czekoladą itp.), Masaż prenatalny, Masaż Shantala.

 

    W latach 2013-2014 szkoleniowiec w Beauty Expert w Łodzi prowadząc warsztaty, kursy i szkolenia z zakresu masaży.

 

   W 2014 roku manager SPA w Andel Hotel Łódź odpowiedzialna za organizację pracy oraz nadzór nad pracownikami sky SPA Centrum SPA and Fitness.

 

    W latach 2015-2018 nauczyciel na kierunku Technik Masażysta w Medycznej Policealnej Szkole Awangarda, a od 2018  w Policealnej Szkole EduMedica w Pabianicach. Odpowiedzialna za przedmioty: Anatomia i fizjologia człowieka, Organizacja i stosowanie masażu leczniczego, Diagnostyka w masażu leczniczym, Metodyka masażu sportowego i odnowy biologicznej w pracy ze sportowcami, Metodyka i profilaktyka masażu kosmetycznego, Pracownia masażu, Teoria masażu, Fizjoterapia, Metodyka pracy z dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi.

 

    Od 2015 roku prowadzi kursy i szkolenia z zakresu fizjoterapii i masażu, m.in.: Instruktorski kurs masażu Shantala, Masaż stemplami ziołowymi Pantai Luar, Masaż klasyczny I i II stopnia, Masaż kamieniami, Masaż miodem, Japoński liftingujący masaż twarzy, Kinesiotaping KT1 i KT2, organizowane przez szkoły Awangarda i EduMedica w Pabianicach.

 

    Autorka artykułów z fizjoterapii i masażu w czasopiśmie kosmetycznym Cabines:
- Od techniki do struktury czy od struktury do techniki, czyli jak być dobrym masażystą. Nr 80, 2017,
- Masaż tajski Zjednoczenie jogi i fizjoterapii. Nr 81, 2017,
- Joga - jej wpływ na zdrowie z punktu widzenia rehabilitacji ruchowej. Nr 82, 2017,
-10 powodów, dla których warto skręcić się w jodze. Nr 84, 2017,
- Joga, muzyka, masaż - trzy sposoby na walkę z bezsennością. Nr 85, 2017.
 
    Autorka rozdziału w monografii pt. Poprawa relacji rodzic - dziecko poprzez wspólną aktywność fizyczną z zastosowaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne u dzieci zdrowych. Wychowanie przez sport w rodzinie i grupach społecznych, w tym w środowisku akademickim, (red. nauk.) Jerzy Nowocień, Krzysztof Zuchora, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Polska Akademia Olimpijska, Komitet Pierre de Coubertin w Polsce (2017).


  Od 2017 roku prowadzi prywatną działalność mobilną Maseko oferując zabiegi na twarz i ciało oraz kursy i szkolenia z dziedziny masażu. Działalnością obejmuje miasta Łódź, Tomaszów Mazowiecki i Warszawę oraz ich okolice.

  Od 2017 roku wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Wychowania Fizycznego w Katedrze Nauk Humanistycznych i Społecznych w Zakładzie Pedagogiki i Psychologii.

    Od 2017 roku prowadzi warsztaty dla kobiet z joga twarzy w  Tomaszowie Mazowieckim.

    Od 2017 roku członek Towarzystwa Masażystów Polskich.
 

     Uczestniczka kursów, szkoleń i warsztatów z fizjoterapii i masażu, m.in.:
- Instruktor Aerobiku (2006),
- Masaż stemplami ziołowymi Pantai Luar (2008),
- Masaż urządzeniem Endermologie (2009),
- Techniki odmładzania skóry Radiage (2009),
- Instruktor dziecięcego masażu Shantala wg. Metodyki Holenderskiej (2010),
- Masaż urządzeniem Endermologie (2011),
- Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopnia (2016),
- Kinesiotaping KT1/KT2 (2017),
- Masaż tkanek głębokich mięśnia biodrowo-lędźwiowego (2017),
- Trigger Point Therapy i zintegrowane techniki mięśniowo-powięźwiowe (2018),
- Suche igłowanie - medyczna akupunktura (2018),
- Terapia manualna tkanek miękkich w sporcie (2018),
- Techniki pracy z tkankami miękkimi w terapii blizn (2018),
- Kinesiotaping KT3/KT4 (2018),
- Metodyka pracy z dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi z elementami terapii kreatywnej (2019).

 

   Aktywna uczestniczka zajęć dla dzieci zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, na których prowadziła zajęcia pt. Zajęcia grupowe prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat (2017).

    Aktywna uczestniczka konferencji naukowych z fizjoterapii i masażu, m.in.:
- II Konferencja o Masażu Shantala w Warszawie zorganizowana przez Polską Szkołę Masażu Shantala, na której wygłosiła referat pt Wykorzystanie masażu Shantala podczas zajęć prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne u dzieci zdrowych w wieku 3-4 lat (2017),
- III Konferencja o Masażu Shantala w Sopocie zorganizowana przez Polską Szkołę Masażu Shantala, na której wygłosiła referat pt Masaż Shantala twarzy a układ mięśniowy, nerwowy i limfatyczny niemowlaka (2018),
- VI Ogólnopolska Konferencja Kinesiotaping w Warszawie, na której wygłosiła referat pt. Kinesiotaping w rehabilitacji kończyn dolnych u biegaczy (2018),
- XIII Ogólnopolska Konferencja Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowa dla nauczycieli przedmiotu Masaż na kierunku Technik Masażysta zorganizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, na której wygłosiła referat pt. Wykorzystanie masażu Shantala podczas zajęć prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (2019).

    W latach 2017-2018 uczestniczka dwuletniego Ogólnopolskiego Collegium Masażu Medycznego przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli masażu, a jej celem jest podnoszenie kwalifikacji i poznanie najnowszych osiągnięć w stosowaniu masażu w jednostkach chorobowych.

     W styczniu 2019 roku wszczęła przewód doktorski w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

    W latach 2019-2020 uczestniczka studiów podyplomowych Masaż Medyczny przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Członek Klubu „Ludzie Masażu"
 Nr karty członkowskiej 161/KLM/P/2018
 


 

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii