WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Nadgórska Alina

Nadgórska Alina

Nadgórska Alina; magister rehabilitacji ruchowej, specjalista masażu leczniczego i drenażu limfatycznego.

   Absolwentka Liceum Medycznego (1990) i kierunku Rehabilitacja Ruchowa Akademii Wychowania Fizycznego (1994) w Katowicach.

     Absolwentka wielu szkoleń z zakresu masażu i dydaktyki.

     W latach 1994-1997 pracownik Szpitala Geriatrycznego w Katowicach na stanowisku fizjoterapeuty.

     W 1994-2002 nauczyciel gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach.

     W latach 1997-2010 nauczyciel I Medycznego Studium Zawodowego w Katowicach (obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach), prowadząc przedmioty zawodowe na wydziałach: Technik Fizjoterapii, a potem Technik Masażysta oraz wydziałach: Terapeuta Zajęciowy, Pielęgniarstwo, Technik Usług Kosmetycznych. W latach 2006-2010 pełniła funkcję kierownika szkolenia praktycznego. W latach 2003-2006 z ramienia Szkoły oraz firmy Biostudio organizowała kursy masażu I i II stopnia.

     W latach 2001-2005 nauczyciel przedmiotów zawodowych Masaż oraz Gimnastyka Korekcyjna w Policealnym Studium Zawodowym Spółdzielni Pracy „Oświata” w Katowicach.

    Autorka pilotażowego programu nauczania z przedmiotu „Pielęgnowanie w niepełnosprawności” dla trzy letniego systemu kształcenia pielęgniarek. Współautorka standardów wyposażenia dydaktycznego pracowni kształcenia zawodowego dla zawodu Technik Masażysta (KOWEZiU, 2005).

        Od 2007 roku Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w zawodzie Technik Masażysta.
    Współpracowała z OKE w Jaworznie, OKE w Łodzi, OKE we Wrocławiu oraz Centralną Komisją Egzaminacyjną (CKE) w Warszawie.
        Na bieżąco współpracuje z OKE w Gdańsku.

       W 2008 roku prowadziła Kurs Refleksologii zorganizowany przez Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt w Katowicach, a także w 2008 roku prowadziła zajęcia praktyczne z przedmiotów Masaż oraz Odnowa Biologiczna w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

     W latach 2008-2009 prowadziła zajęcia dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach.

    Po zmianie miejsca zamieszkania nadal kontynuuje pracę dydaktyczną. W latach 2010-2012 była nauczycielem przedmiotów zawodowych na kierunku Technik Masażysta w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Gdyni oraz w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.
       Od 2012 roku pełni funkcję Dyrektora Szkoły w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.

    Autor prac naukowych i publikacji z zakresu korekcji wad postawy opublikowanych w materiałach po konferencyjnych Akademii Wychowania Fizycznego i Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej w Katowicach: pt. Świadomość rodziców dotycząca postawy ciała dzieci (Teoretyczne i praktyczne aspekty aktywności ruchowej człowieka. AWF Katowice, 2000), pt. Gimnastyka korekcyjna w katowickich szkołach podstawowych (Efekty kształcenia i wychowania w kulturze fizycznej. AWF Katowice, 2001), oraz w czasopismach dla nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów oraz szkolnej służby zdrowia: pt. Świadomość rodziców dotycząca postawy ciała dziecka (Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne. - 2000, nr 4, s. 147-155), pt. Wykorzystanie metod: zabawowo-naśladowczej i bezpośredniej celowości ruchu w trakcie doskonalenia ćwiczeń oddechowych w gimnastyce korekcyjnej ( Lider. - 2000, nr 5, s. 25-29), pt. Przykładowe ćwiczenia przeciw płaskostopiu z wykorzystaniem przyborów nietypowych (Lider. - 2001, nr 10, s. 29).

    Aktywny uczestnik Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno - Naukowo - Przedmiotowych w Łodzi organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu, na których wygłaszała referaty z zakresu masażu: Projekt dydaktyczny w procesie nauczania masażu (2011), Próba ujednolicenia metodyki masażu limfatycznego (2014).
     W 2012 roku pod jej kierunkiem słuchacze z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni zdobyli I miejsce w konkursie plakatowym na Konferencji w Łodzi.

        Członek Klubu „Ludzie Masażu"
               Nr karty członkowskiej 079/KLM/P/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015

 

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii