WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Langendoen John

Langendoen John

John Langendoen (ur. 09 czerwca 1954 w Rotterdamie); holenderski fizjoterapeuta, terapeuta manualny, pomysłodawca Kinematic Taping.
 
    Absolwent Akademii Fizjoterapii w Rotterdamie (1976),  z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej Curtin University in Perth w Australii (1994), oraz na Wydziale Zarządzanie Bólem Uniwersytetu Cardiff w Walii (2003).

    W 1976 roku rozpoczął prywatną działalność fizjoterapeutyczną w Rotterdamie.

    W 1982 roku uzyskał dyplom z zakresu akupunktury i auriculoterapii.

    Od 1988 roku kierownik i terapeuta manualny w prywatnym gabinecie Therapy4U Therapy & Training w Kempten w Bawarii.

    W 1996 roku uzyskał stopień instruktora i jest nauczycielem neuro-ortopedycznej terapii manualnej w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Nauczycieli Maitland - International Maitland Teachers Association (IMTA) w Szwajcarii.

     W latach 1999 -2007 Przewodniczący Komisji Edukacji Niemieckiego Towarzystwa Terapii Manualnej z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej.

    Od 2000 roku koordynator programu nauczania interdyscyplinarnego Forum Multidyscyplinarnego z zakresu Syndrom Cranio-Facialis.

    Od 2002 roku Profesor egzaminujący z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej, oraz konsultant medyczny w mieście Kempten w Bawarii.

    Od 2005 roku członek Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych - International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT), oraz członek Rady Doradczej międzynarodowego czasopisma Terapia Manualna.

    Konsultant medyczny z zakresu terapii manualnej różnych reprezentacji krajowych w imprezach sportowych, m.in.: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej (FIFA World Cup Korea 2002, oraz FIFA World Cup Germany 2006), rosyjskiej reprezentacji hokeja na lodzie (2005-2010), Niemieckiego Stowarzyszenia Narciarstwa Wodnego (2006), irańskiej reprezentacji w piłce nożnej (2009-2011), marokańskiej reprezentacji w piłce nożnej (Morocco Olympic Football 2011-2012).


    Autor i współautor książek z zakresu tapingu: Taping w sporcie (Taping for Sports),  Kinesiology Taping – krok po kroku (Kinesiology Taping - The Essential Step-By-Step Guide), Taping – poradnik (Das Taping-Selbsthilfe-Buch), Taping neurodynamiczny (Neurodynamic Taping), Taśmy dla ciebie (Tape Yourself).

    W 2009 roku wspólnie z Ehsan Sazegar i Timo Timpe założyli Międzynarodową Akademię Kinematic Taping® (IKTA), w której realizowana jest na poziomie akademickim opracowana przez nich Metoda Kinematic Taping (Kinematic Taping® Concept). John Langendoen od początku istnienia Akademii jest jej Prezydentem.

    Od 2011 roku konsultant medyczny, fizjoterapeuta sportowy i trener rehabilitacji w japońskim klubie piłki nożnej Shimizu S Pulse w Shizuoka, a od 2013 roku w rosyjskim klubie hokeja na lodzie Atłant Moskwa.

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2013)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2013
Źródło foto:
www.kinematic-taping.com 

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wsp ...

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wspomagać połączenia między mózgiem, a układem odpornościowym czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii