WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Kuczma Tomasz

Kuczma Tomasz; magister rehabilitacji ruchowej, specjalista masażu medycznego.

       Absolwent kierunków Fizjoterapia Medycznego Studium Zawodowego w Ostrowie Wielkopolskim (1986), oraz Rehabilitacja Ruchowa Akademii Wychowania Fizycznego (1990) i studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa – specjalność: Programy europejskie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2010).

     Od 2009 roku Sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Policealnego Szkolnictwa Medycznego i Społecznego MEDIS z siedzibą w Poznaniu

      W latach 1983 - 1984 statystyk medyczny w Kolejowym Szpitalu Dziecięcym w Ostrowie Wielkopolskim.

      Od 1990 roku nauczyciel ( stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskał w 2011 roku ) na kierunku Technik Fizjoterapii, a potem Technik Masażysta Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim (dawniej Medycznego Studium Zawodowego) ( obecnie Medyczne Studium Zawodowe i Policealna Szkoła Służb Społecznych i Medycznych dla Dorosłych funkcjonują w ramach Centrum).
    Od 2007 roku na stanowisku dyrektora tegoż Centrum.

     W latach 1992 - 1994 współwłaściciel i fizjoterapeuta w prywatnym Gabinecie Rehabilitacji w Ostrowie Wielkopolskim.

     W 1994 roku odbył indywidualny staż zawodowy z masażu leczniczego w Klinice Masażu Leczniczego - Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii Akademii Medycznej we Wrocławiu.

     W latach 1994 - 2002 fizjoterapeuta w Szkole Rodzenia przy ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

     Od 1995 roku specjalista Iº w zakresie nauczania fizjoterapii na podstawie pracy specjalizacyjnej z zakresu metodyki nauczania masażu klasycznego.

      W 1995 roku współautor filmu popularno-dydaktycznego pt. Bóle krzyża, nakręconego w Medycznym Studium Zawodowym w Ostrowie Wielkopolskim przez telewizję kablową Proart w ramach cyklu Zdrowym być.

     W 2001 roku uczestnik kurs nt. Usprawnianie mózgowych porażeń dziecięcych metodą Peto, którego współorganizatorem było Centrum La Famile z Brukseli.

     W 2006 roku autor artykułu pt. Rehabilitacja oddechowa w chorobach oskrzeli, wydrukowanego w Biuletynie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu.

     Uczestnik kursów zawodowych organizowanych przez Centrum Metodyczne Doskonalenia Nauczycieli - Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie: Metodyka nauczania masażu klasycznego (1991), Diagnostyka stanu tkanek. Metodyka masażu w różnych stanach tkanek (1992), Masaż segmentarny (1993), Magnetoterapia i laseroterapia (1993), Masaż leczniczy (1996-1997).


     Uczestnik kursów zawodowych organizowanych przez inne podmioty: Presoterapia aparatem do masażu uciskowego BOA (2006), Egzaminatora w zawodzie Technik Masażysta w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (2008), Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii (2011), Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z funkcjonalną diagnostyką narządu ruchu (2012), Leczniczy Masaż Tensegracyjny (2014).

      Uczestnik sympozjów, konferencji, kongresów, m.in.: Sympozjum pt. Usprawnianie mózgowych porażeń dziecięcych metodą Vojty (Klinika Pediatrii Kraków-Prokocim, 1994), Krajowa Konferencja Masażu (Wrocław, 1999), Krajowe Konferencje i Kongresy Kadry Kierowniczej Oświaty (od 2008).

     Aktywny uczestnik Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno – Naukowo – Przedmiotowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, wygłaszając referaty pt.: Doskonalenie percepcji ręki u słuchaczy w nauczaniu masażu (2014), Zastosowanie masażu jako czynnika mechanicznego w higienie dróg oddechowych (2015).

 

    Uczestnik corocznych spotkań integracyjno-kulturalno-rozrywkowych nauczycieli masażu, odbywających się w ostatni weekend sierpnia:
- Sztum 2015 - organizator Cezary Nenczak
- Gniezno 2016 - organizator Lucyna Nagórska
- Ostrów Wielkopolski 2017 – organizatorzy Jacek Pieczyński, Tomasz Kuczma
- Inowrocław 2018 -  organizatorzy Dariusz Fielek, Dariusz Chełminiak, Krzysztof Kos

 

     W latach 2017-2018 uczestnik dwuletniego Ogólnopolskiego Collegium Masażu Medycznego przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli masażu, a jej celem jest podnoszenie kwalifikacji i poznanie najnowszych osiągnięć w stosowaniu masażu w jednostkach chorobowych. Wykładowcami Collegium są mgr Henryk Pawlak i mgr Sara Jóźwik.

     Członek Klubu „Ludzie Masażu"
          Nr karty członkowskiej 073/KLM/P/2015







 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii