WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Biały Sebastian

Biały Sebastian; magister fizjoterapii, specjalista Manualnego Drenażu Limfatycznego, autor publikacji i filmów z drenażu limfatycznego i terapii przeciwobrzękowej, zasłużony nauczyciel masażu i MDL.


    Absolwent Krakowskiej Szkoły Masażu (obecnie Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie ( 1994) i kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (1999).


     Od 1994 roku praktykujący terapeuta z zakresu masażu leczniczego i innych terapii manualnych, Prowadzi firmę Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Rehabilitacja”.


   W latach 2000-2002 odbył szkolenie w Niemczech z Manualnego Drenażu Limfatycznego i Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej.


    W latach 2003-2012 roku nauczyciel akademicki, prowadzący zajęcia z masażu na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Za jego przyczyną AWF w Katowicach jako pierwsza uczelnia w regionie wprowadziła do programu nauczenia na Wydziale Fizjoterapii przedmiot z zakresu terapii obrzęków limfatycznych.


    Od 2006 roku nauczyciel przedmiotu Masaż leczniczy w Technikum Masażu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie oraz w Policealnej Szkole Fizjoterapii, działającej przy Polskim Towarzystwie Limfologicznym w Chorzowie.


    W 2007 roku pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Limfologicznego w Chorzowie, aktualnie członek zarządu, pełniący funkcję skarbnika.


   Certyfikowany instruktor Manualnego Drenażu Limfatycznego i Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej przy Polskim Towarzystwie Limfologicznym.


      Autor publikacji  z zakresu drenażu limfatycznego i terapii przeciwobrzękowej:
- Manualny drenaż limfatyczny. Rehabilitacja w Praktyce, 2008,
- Patogeneza obrzęku limfatycznego. Wydawnictwo PTL, 2012.


       Od 2013 roku prowadzi Firmę Wydawniczo-Szkoleniową Rehamed w Chorzowie.


       Autor filmów na DVD i książek z zakresu drenażu limfatycznego i terapii przeciwobrzękowej:
- Wprowadzenie do manualnego drenażu limfatycznego (2012),
- Manualny drenaż limfatyczny kończyn dolnych w postępowaniu po usunięciu biodrowych węzłów limfatycznych (2014),
- Kompresjoterapia kończyn dolnych w postępowaniu po usunięciu biodrowych węzłów limfatycznych. Fizykalna terapia obrzęków (2015).


      Od 2013 roku prowadzi Firmę Wydawniczo-Szkoleniową Rehamed w Chorzowie.
  Aktywny uczestnik Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, wygłaszając referaty:
- Manualny drenaż limfatyczny w terapii obrzęków (2014),
- Manualny drenaż limfatyczny kończyn dolnych w postępowaniu po limfadenektomii biodrowej (2015),
-  Znaczenie kompresjoterapii w leczeniu obrzęków (2016),
- Skuteczność jednorazowego zabiegu manualnego drenażu limfatycznego w zakresie redukcji obrzęku (2017).


    W 2015 roku aktywny uczestnik IV Konferencji "Spotkanie z Masażem" w Warszawie zorganizowanej przez Serwis-Masazysta.pl, na której wygłosił dwa referaty pt.:
- Manualny drenaż limfatyczny - dwie koncepcje terapeutyczne. Postępowanie po usunięciu węzłów limfatycznych na przykładzie obrzęków kończyn dolnych po limfadenektomii biodrowej,
- Manualny drenaż limfatyczny - dwie koncepcje terapeutyczne. Postępowanie po urazach kończyn na przykładzie kompleksowego postępowania po skręceniu stawu skokowego.


     W 2015 aktywny uczestnik Konferencji Szkoleniowo Naukowej w Chorzowie pt. Profilaktyka onkologiczna,… co mogę jeszcze dla siebie zrobić? Zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Limfologiczne, na której wygłosił referat pt. Manualny Drenaż Limfatyczny – jak to działa.

      Od 2015 wykładowca przedmiotu Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii, na studiach podyplomowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.


    W 2017 roku na XI Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowej organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi został uhonorowany przez Kapitułę Konferencji Masażystów statuetką i dyplomem za wkład w rozwój i popularyzację masażu w Polsce.


       Członek Klubu „Ludzie Masażu"
         Nr karty członkowskiej 037/KLM/P/2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.leksykonmasazu.pl (2012-17)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015-2017

 

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wsp ...

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wspomagać połączenia między mózgiem, a układem odpornościowym czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii