WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Żerebiec Piotr

Żerebiec Piotr; specjalista masażu medycznego, drenażu limfatycznego, odnowy biologicznej, fizykoterapii, dyplomowany terapeuta manualny, autor publikacji z dziedziny masażu, zasłużony nauczyciel masażu.

 

    Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej (1994) i Studiów Podyplomowych z Odnowy Biologicznej Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (1996).

 
    Od 1995 roku nauczyciel przedmiotów zawodowych z zakresu masażu i fizykoterapii na Wydziale Fizjoterapii, a obecnie Technik Masażysta w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu.

 
    Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie w zawodzie Technik Masażysta.

 
    W latach 1996-1999 odbył staż i praktykę zawodową pod kierunkiem mgr Henryka Pawlaka w Klinice Masażu Medycznego Szpitala oo. Bonifratrów we Wrocławiu.

 
    Od 1999 roku pracuje w Stowarzyszeniu Kobiet Po Leczeniu Raka Piersi - Amazonki w Zamościu, prowadząc zajęcia z kompresjoterapii, drenażu limfatycznego, hydroterapii i kinesiotapingu, a od 2007 roku współpracuje również z Klubem Amazonek z Hrubieszowa. Dla kobiet z Klubu Amazonek napisał poradnik pt. ,,Ku sprawności”, w którym uczy krok po kroku prawidłowego zachowania i rehabilitacji po mastektomii. Poradnik stanowi vademecum ćwiczeń rozciągających na bloczku, ćwiczeń oddechowych i ruchowych, prawidłowego układania kończyny po zabiegu i prowadzenia skutecznej rehabilitacji fizycznej przeciwobrzękowej.

 
     Prowadzi szkolenia z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Manualnego Drenażu Limfatycznego i masażu medycznego w ramach projektów unijnych dla lekarzy onkologów i rehabilitantów z terenu Ukrainy (Lwów, Użgorod, Kijów).

 
      Od 2001 roku współpracuje z Przychodnią Resort - Med w Zamościu, wykonując masaż medyczny, w latach 2012-1015 współpracował z Przychodnią Centrum Zdrowia PULS w Zamościu, prowadząc Gabinet Masażu i Terapii Manualnej. Od 2015 roku rozpoczął współpracę z Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji Funkcjonalnej STOPY w Zamościu.  Prowadzi prywatną działalność fizjoterapeutyczną w schorzeniach: ortopedycznych, neurologicznych, wadach postawy, dolegliwościach bólowych kręgosłupa, obrzękach limfatycznych o różnej etiologii.

 
    Od 2001 roku nauczyciel akademicki w pracowni masażu na Wydziale Fizjoterapii Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

 
       W styczniu 2002 roku odbył staż zawodowy w Zakładzie Rehabilitacji w Instytucie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie.

 
     Uczestnik kursów i szkoleń zawodowych z zakresu fizjoterapii, terapii manualnej i masażu, m.in.:

- Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa (2003),

- Rak piersi – diagnoza, leczenie, rehabilitacja (2006),

- Kinesiology Taping / Balance Taping Therapy (2009),

- Anatomy Trans - Manual Extended (2010),

- Anatomy Trans - Tensegracja Kręgosłupa (2012),

- Anatomy Trains – Tensegracja, Głębokie Mięśnie Miednicy (2012),

- Anatomy Trains – Tensegracja, Mięśnie Twarzoczaszki (2013),

- Rozluźnianie Mięśniowo – Powięziowe (2014),

- Podejście trzewno – naczyniowo - nerwowe w leczeniu barku (2015),
- Nowoczesna terapia kręgosłupa w aspekcie dysfunkcji narządów wewnętrznych (2016),
- Aktualne trendy w diagnostyce i masażu stawu kolanowego (2016),
- Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych (2017),
- Globalna terapia stopy – GTS (2018),
- Zintegrowane techniki tkanek miękkich i łagodna chiropraktyka w obrębie szyi (2018),
- Masaż manualny w chorobach układu moczowego (2018).
 
   Aktywny uczestnik Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno – Naukowo - Przedmiotowych w Łodzi, organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu, na których wygłaszał referaty z zakresu masażu:

- Masaż w odnowie biologicznej (2010),

- Drenaż limfatyczny – warsztaty (2011),

- Masaż tensegracyjny w rwie kulszowej (2012),

- Masaż tensegracyjny (2013),

- Balance Taping Therapy jako mikromasaż tkanek (2014),

- Elementy masażu głębokiego w aspekcie drenażu limfatycznego (2014),

- Zespół bolesnego barku u osób po zabiegu mastektomii (kwiecień 2015),

- Zastosowanie masażu tensegracyjnego w asymetrii twarzy (2016),
- Drenaż limfatyczny po usunięciu ślinianki podżuchwowej prawej z uwzględnieniem układów membranowych ciała – analiza przypadku (2017).

 
     W 2011 roku aktywnie uczestniczył w III Międzyszkolnym Turnieju Masażystów zorganizowanym przez Szkołę Policealną w Giżycku, na którym prowadził warsztaty i szkolenie z: Kosmetycznego Masażu Udrażniająco –Modelującego Szyi i Twarzy oraz Manualnego Drenażu Limfatycznego i terapii kompresyjnej kończyny górnej u kobiet po leczeniu raka piersi.

 
    W 2011 roku aktywnie uczestniczył w Konferencji VII Jesienne Dni Fizjoterapii – Roztocze zorganizowanej w Zwierzyńcu przez Oddziały Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, na której prowadził warsztaty szkoleniowe z Manualnego Drenażu Limfatycznego po mastektomii.

 
    W 2012 roku aktywnie uczestniczył w Konferencji Naukowo-Metodycznej pt. Manualna ocena i normalizacja systemu mięśniowo-powięziowego zorganizowanej przez Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie, wygłaszając referaty: Nierównowaga w AUN jako jedna z przyczyn zaburzeń powięziowych – ocena i normalizacja, Wybrane koncepcje zaburzeń powięzi głębokich – anatomiczne taśmy mięśniowo- powięziowe Myersa. 

 
    W 2012 roku był współorganizatorem i aktywnym uczestnikiem Konferencji Metodyczno-Naukowej pt. Najnowsze Trendy w Rozwoju Masażu oraz I Wojewódzkiego Turnieju Masażu zorganizowanego przez Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu, wygłaszając referaty: Masaż tensegracyjny w rwie kulszowej, Drenaż limfatyczny po mastektomii w ujęciu tensegracyjnym, Masaż modelująco-liftingujący szyi i twarzy jako przykład masażu kosmetycznego oraz prowadził warsztaty z leczniczego masażu tensegracyjnego.

 

     W 2015 roku aktywny uczestnik 32 Międzynarodowego Kongresu LNE w Krakowie – Sesja Masterclass, na którym wygłosił referat pt Masaż tensegracyjny twarzy w ujęciu praktycznym.

 
    Współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi w całej Polsce: Reha-Manus z Zamościa, Centrum Kształcenia Kadr Sportowych MedActive z Wrocławia, Krakowską Wyższą Szkołą Promocji Zdrowia w Krakowie, FizjoGroup z Łachowic, Europejską Uczelnia Społeczno-Techniczną w Radomiu, prowadząc kursy, szkolenia i warsztaty z Masażu tensegracyjnego, Manualnego Drenażu Limfatycznego i Masażu Kosmetycznego Udrażniajaco-Modelującego Szyi i Twarzy.

 

     W kwietniu 2018 roku na XII Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowej, pt Masaż w świetle współczesnej medycyny i kosmetologii” został uhonorowany przez Redakcję leksykonmasazu.pl przyznaniem tytułu "Dobry Masażysta" za "pracę na rzecz konsolidacji środowiska masażystów i poprawy jakości edukacji masażystów w Polsce" i otrzymał statuetkę oraz dyplomem.

 

    Członek Klubu „Ludzie Masażu"
         Nr karty członkowskiej 097/KLM/P/2015

    


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015
Źródło foto:
www.amazonki.org

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wsp ...

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wspomagać połączenia między mózgiem, a układem odpornościowym czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii