WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Zborowski Adam

Zborowski Adam; specjalista masażu leczniczego, jeden z kreatorów Krakowskiej Szkoły Masażu, zasłużony nauczyciel masażu, autor książek z masażu.


   Absolwent Medycznego Studium Masażu Leczniczego (1982) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej (1981) w Krakowie.


    W latach 1982-1987 masażysta, a w latach 1986-1987 z-ca kierownika Działu Rehabilitacji w Krakowskim Szpitalu Reumatologii i Rehabilitacji.


      Od 1987 roku nauczyciel przedmiotu masaż leczniczy w Medycznym Studium Masażu Leczniczego (obecnie Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2) w Krakowie.


     Współautor skryptu pt. Teoria masażu wydanego w 1989 roku przez Medyczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie.


   W latach 1990 - 2003 dyrektor Medycznego Studium Masażu Leczniczego w Krakowie. Pomysłodawca i realizator Taniej Przychodni Masażu powstałej przy Medycznym Studium, która świadczy usługi z zakresu masażu osobom niepełnosprawnym, emerytom i osobom biednym. Zabiegi masażu wykonują słuczacze Studium w ramach praktyki zawodowej.


    Od 1994 roku właściciel Firmy Wydawniczej A-Z w Krakowie, która jest wydawcą jego wszystkich książek z zakresu masażu i atlasu anatomicznego.


     Krajowy konsultant i rzeczoznawca w zakresie podręczników szkolnych dla zawodu Technik Masażysta.


       Autor podręczników i książek z zakresu masażu:
- Masaż klasyczny (1994, 2008),
- Masaż segmentarny (1995, 2008),
- Drenaż limfatyczny (1995, 2008),
- Masaż w wybranych jednostkach chorobowych cz. I (1997, 2010),
- Masaż w wybranych jednostkach chorobowych cz. II (1998, 2011),
- Masaż w wybranych jednostkach chorobowych cz. III (2012).


       Autor książki pt. Atlas anatomii człowieka, dedykowanej słuchaczom szkół masażu (2007).


   Współautor podręcznika pt. Masaż, wydanej przez Centrum Metodyczne Doskonalenia Nauczycieli Średniego Szkolnictwa Medycznego w Warszawie (CMDNŚSzM, 1991).


   Uczestnik kursów zawodowych: Chiroterapii i Mobilizacji Stawów (1991), Nowoczesne Kierowanie i Zarządzanie Oświatą (2001).


   Za pracę dydaktyczną i wychowawczą uhonorowany: Nagrodą Dyrektora Szkoły (1990), Nagrodami Dyrektora Wydziału Zdrowia w Krakowie (1992, 1993, 1994), Nagrodą I stopnia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej (1996).


      Pomysłodawca i współorganizator konferencji, sympozjów i targów z zakresu masażu:
- I Targi Edukacyjne Masażu zorganizowane przez Medyczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie, oraz Szkołę BodyWork w Poznaniu (1998),
- II Targi Edukacyjne Masażu zorganizowane przez Medyczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie, oraz Szkołę BodyWork w Poznaniu  (2002),
- III Targi Edukacyjne Masażu zorganizowane przez Medyczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie, oraz Szkołę BodyWork w Poznaniu  (2004),
- Forum Profesjonalnego Masażu i II Konferencja Bodywork zorganizowane przez Szkołę Policealną Integracyjną Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie, oraz Szkołę BodyWork w Poznaniu  (2012).


    W 1998 roku współautor Programu Nauczania na lata 1998-2005 dla zawodu Technik Masażysta, a w 2005 roku po reformie szkolnictwa średniego współautor Programu Nauczania od 2006 roku dla zawodu Technik Masażysta.


      Od 2007 roku egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie dla zawodu Technik Masażysta.


      Aktywny uczestnik konferencji, kongresów, targów i sympozjów z zakresu masażu, m.in.:
- Ogólnopolska Konferencja Masażu Profesjonalnego w Lublinie zorganizowanej przez Medyczne Studium Zawodowe i Lubelską Sekcję Niewidomych i Niedowidzących Masażystów i Fizjoterapeutów przy Okręgu PZN w Lublinie, wygłaszając referat pt. Diagnostyka w masażu ze szczególnym uwzględnieniem masażu segmentarnego (2009),
- 1. Łańcuckie Targi Masażu i Kosmetyki pod hasłem Europejskie Techniki Masażu w Łańcucie zorganizowane przez Medyczne Studium Policealne i Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Novimed, na których wygłosił referat nt. Drenaż limfatyczny (2010).


    W 2015 roku na IX Konferencji – Naukowo - Przedmiotowej organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi został uhonorowany przez Kapitułę Konferencji Masażystów statuetką i dyplomem za wkład w rozwój i popularyzację masażu w Polsce.


     Członek Klubu „Ludzie Masażu"
      Nr karty członkowskiej 005/KLM/P/2001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2001-2015
Leszek Magiera. Historia masażu w zarysie. 2007
www.leksykonmasazu.pl (2012-2015)

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii