WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Wytrążek Marcin

Wytrążek Marcin; doktor nauk medycznych, magister fizjoterapii, specjalista masażu leczniczego, tkanek głębokich i terapii punktów spustowych, autor publikacji z zakresu masażu, zasłużony akademicki nauczyciel masażu.

  Absolwent kierunku Fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2005).

    Doktor nauk medycznych na podstawie pracy doktorskiej pt. „Badanie elektromiograficzne dla uzupełnienia diagnostyki i oceny postępów leczenia rehabilitacyjnego u chorych z objawami bólowymi mięśni”, wygłoszonej na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2009).

    Wykładowca i kierownik Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii (WSEiT) w Poznaniu.
     W latach 2010-2014 pełnił funkcję Prodziekana ds. kształcenia tej uczelni.

    Redaktor Naczelny Wydawnictwa WSEiT.

    Specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich, szczególnie masażu tkanek głębokich i terapii punktów spustowych oraz zajmuje się zagadnieniami związanymi z terapią oraz obiektywizacją stanu chorych z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgią.
    Prowadzi badania naukowe nad punktami spustowymi z wykorzystaniem elektromiografii i algometrii oraz badania oceniające skuteczność różnych form terapii.

     Uczeń takich instruktorów jak Carol Manheim, John Smith, Steven Goldstein, Art Riggs, Leon Chaitow, Marty Ryan, u których nadal doskonali swoje umiejętności.

        Uczestnik kursów zawodowych z  zakresu masażu, fizjoterapii i terapii manualnej, m.in.:
- wymienić jakie i w którym roku

       Autor i współautor licznych publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i terapii manualnej.

       Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu masażu, m.in.:
- Masaż głęboki w terapii punktów spustowych (wsp.). W: Kierunki rozwoju neurofizjologii klinicznej, fizjoterapii i terapii manualnej. Pod red.: Juliusza Hubera, Marcina Wytrążka, Aleksandra Kabscha. Poznań: Wydaw. Nauk. Uniw. Med. w Poznaniu, 2010 s. 50-58,
- Masaż tkanek głębokich – konieczne podejście terapeutyczne wobec narastającej epidemii chorób narządu ruchu (wsp.). Problemy Higieny i Epidemiologii, 2013, 94 (3): str. 428-434,
- Wpływ masażu klasycznego na dolegliwości bólowe odcinka szyjnego kręgosłupa u osób wykonujących pracę siedzącą (wsp.). Kierunki rozwoju fizjoterapii i kosmetologii w aspekcie promocji zdrowia, Poznań 2014, s. 235-254,

     Autor podręcznika pt. Masaż tkanek głębokich. Materiały pomocnicze do ćwiczeń (wyd. 1, 2013) oraz Masaż tkanek głębokich. Materiały pomocnicze do ćwiczeń + kurs DVD (wyd. 2, 2014).

    Współtwórca studiów podyplomowych pod nazwą „Medyczny trener personalny”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii w Poznaniu.

     Cyklicznie prowadzi kursy Masażu Tkanek Głębokich oraz Terapii Punktów Spustowych organizowane przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii.

     Pomysłodawca i kierownik studiów podyplomowych Terapia Manualna Tkanek Miękkich organizowanych przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii.

   Autor tłumaczenia książek pt. "Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe" C. Mannheim i "Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej" J. Earlesa i T. Myersa.

     Uczestnik licznych konferencji z zakresu fizjoterapii, masażu i terapii manualnej, na których wygłasza referaty z zakresu masażu, m.in.:
- Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Współczesne kierunki rozwoju fizjoterapii i terapii manualnej" w Poznaniu, na której wygłosił referat (wsp.) pt  Masaż głęboki w terapii punktów spustowych (2010),
- I Festiwal Masażu w Gdańsku w 2016 roku, na którym wygłosił wykład pt. Masaż Tkanek Głębokich (Masaż głęboki z elementami terapii manualnej) ,
- II Festiwal Masażu w Gdańsku w 2017 roku, na którym wygłosi wykład pt. Czy wystarczy kupić dobre wkładki do butów żeby mieć zdrowe stopy?, oraz poprowadzi warsztaty pt. Prostownik grzbietu nie taki prosty, czyli jak go skutecznie rozluźniać, podczas których zapozna uczestników z efektywnymi technikami masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego stosowanymi w obniżaniu napięcia mięśniowego.

 

    W kwietniu 2018 roku na XII Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowej, pt Masaż w świetle współczesnej medycyny i kosmetologii” został uhonorowany przez Kapitułę Konferencji Masażystów statuetką i dyplomem za wkład w rozwój i popularyzację masażu w Polsce.
     
      Członek Klubu „Ludzie Masażu"
       Nr karty członkowskiej 049/KLM/P/2013


 

 

 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2013-17)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2013-2017

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii