WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Wójcik Krzysztof

Wójcik Krzysztof

Wójcik Krzysztof; magister rehabilitacji ruchowej, fizjoterapeuta, specjalista masażu leczniczego, sportowego i kosmetycznego, autor publikacji z zakresu masażu, zasłużony nauczyciel masażu.

     Absolwent kierunku Fizjoterapia Medycznego Studium Zawodowego w Suchej Beskidzkiej (1991), kierunku Rehabilitacja Ruchowa Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (1997) oraz studiów podyplomowych Przygotowanie Pedagogiczne Politechniki Krakowskiej (2000).

    W latach 1992 - 2002 fizjoterapeuta i masażysta Oddziału Rehabilitacji i Fizykoterapii Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci “Solidarność” w Radziszowie. Odpowiedzialny za prowadzenie terapii grupowych i indywidualnych w zakresie fizjoterapii dzieci, zajęć hydroterapeutycznych (w tym basen indywidualny i grupowy), zajęć o charakterze rekreacyjnym i sportowym oraz fizykoterapii.

    W latach 1995 - 2000 prowadził prywatną działalność fizjoterapeutyczną z pełną gamą zajęć fizjoterapii medycznej i sportowej (między innymi: masażysta w klubach sportowych Sokolica i Hutnik).

    W latach 2000 – 2012 nauczyciel przedmiotów Samoobrona i Wychowania Fizycznego na kierunku Ratownik Medyczny w Medycznym Studium Zawodowym nr 6 w Krakowie.

    Od 2001 roku nauczyciel zajęć teoretycznych i praktycznych z przedmiotów: Masaż, Podstawy Fizjoterapii, Fizykoterapia w Międzynarodowym Policealnym Studium Kosmetycznym Centrum Kształcenia Sp. z o. o. w Krakowie.

   Od 2002 roku nauczyciel akademicki odpowiedzialny za prowadzenie zajęć z przedmiotów: Podstawy Fizjoterapii, Orientalne formy masażu (Wydział Kosmetologii), Masaż relaksacyjny, Orientalne formy masażu, Kinezjologia, Kinesiotaping (Wydział Fizjoterapii), Fizykoterapia i Podologia (Podyplomowe Studia Uzupełniające dla Lekarzy) w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.

    W latach 2002 - 2003 fizjoterapeuta i kierownik działów Rehabilitacja i Fizykoterapia w Z.O.Z. Centrum Medyczne – Nowa Huta w Krakowie. Fizjoterapeuta na oddziałach: urazowym, neurologicznym, położniczo – ginekologicznym i kardiologicznym.

    W latach 2002 - 2012 instruktor w zakresie wad postawy, układania programów treningowych i masażu, oraz prowadzenie szkoleń z masażu klasycznego, segmentarnego, drenażu limfatycznego i technik orientalnych w N.Z.O.Z. Krakowskim Centrum Diagnostyki Kręgosłupa.

    W latach 2005 - 2006 konsultant i szkoleniowiec w zakresie: konsultacje indywidualne, szkolenia personelu, weryfikacja zleceń lekarskich w Sanatorium Uzdrowiskowym Hutnik w Szczawnicy.

   W latach 2005 - 2006 instruktor w zakresie treningów indywidualnych, programów ćwiczeń i konsultacji fizjoterapeutycznych w Klubie Fitness „Pod Młynem” w Krakowie.

    W latach 2005 - 2007 nauczyciel przedmiotów praktycznych Fizjoterapia i pochodnych (asekuracja, profilaktyka OPZZ, opieka w domach pomocy społecznej, ambulatoryjna i w domu pacjenta) na kierunku Asystent Osoby Niepełnosprawnej w Centrum Edukacji Kadr w Krakowie.

    W latach 2005 - 2008 nauczyciel przedmiotów: Masaż, Kinezyterapia Kliniczna, Fizykoterapia Kliniczna, Metodyka i Systematyka Ćwiczeń Fizycznych w Studium Fizjoterapii Centrum Edukacji i Biznesu „Żak” w Krakowie.

    Od 2008 roku egzaminator dla zawodów Technik Masażysta i Asystent Osób Niepełnosprawnych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Egzaminator powtórnego sprawdzania, autor projektów testów i tematów prac projektowych, weryfikator i recenzent wyżej wymienionych.

    Uczestnik doszkalających kursów zawodowych, m.in.: Metoda Aleksandra, Metoda T.A.K.T., Metoda S – E – T, Diagnostyka i terapia metodą McKenzie’go, Terapia manualna Kaltenborn’a, Terapia manualna połączona z ruchem Mulligan’a, Zintegrowane techniki terapeutyczne na tkanki miękkie „Trigger points”, Techniki rozluźniania pozycyjnego FPR, Terapia Jonesa, Taping medyczny (MTC), Terapia manualna wg Masayuko Saionji, Refleksoterapia, oraz kursy z zakresu masażu: ajurwedyjski abhyanga, hawajski Lomi Lomi Nui, gorącymi kamieniami i stemplami ziołowymi.

    W latach 2013 - 2014 fizjoterapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Laszczynach.

    Od 2013 roku wykładowca i szkoleniowiec Akademii LNE (Les Nouvelles Esthétiques). Jest laureatem nagrody „Za propagowanie najwyższych standardów kształcenia w fizjoterapii”, przyznawana przez kapitułę LNE
Od 2014 roku nauczyciel przedmiotów: Anatomia manualna, Pracownia masażu i Kliniczne podstawy masażu na kierunku Technik Masażysta w Eureka w Rzeszowie.

    Od 2014 roku nauczyciel przedmiotów: Fizjoterapii, Zarys fizjoterapii, Pracowni masażu, Teoretyczne podstawy masażu na kierunku Technik Masażysta w AP Edukacja w Rzeszowie.

     Instruktor sportu i rekreacji (ju – jitsu), sędzia sportowy, ratownik WOPR.

     Aktywny uczestnik kongresów, konferencji, sympozjów, warsztatów z zakresu masażu i kosmetologii:
- Międzynarodowe Forum Kosmetyczne (IFC), wygłaszając referat nt. Aparatura w zabiegach przeciwstarzeniowych (Warszawa, 2006),
- Konferencja Metodyczno - Warsztatowa Masażystów i Kosmetyczek „Rytuały świata” – zaprezentował masaż ajurwedyjski Abhyanga (Bielsko – Biała, 2009),
- Konferencja Metodyczno - Warsztatowa Masażystów i Kosmetyczek „Relaks w gabinecie” – przedstawił techniki rozluźniania pozycyjnego (Bielsko – Biała, 2010),
- 24 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny LNE, wygłaszając dwa referaty: Zastosowanie technik manualnych w medycynie estetycznej – mity i fakty, oraz Praktyczne zastosowanie jonoforezy i fonoforezy w iniekcji substancji czynnych (Kraków, 2011),
- IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa, na której wygłosił dwa referaty: Nierówności w zdrowiu w miastach i na terenach wiejskich, oraz Mechanopochodne dolegliwości bólowe kręgosłupa jako choroba zawodowa kosmetologa i kosmetyczki (Łódź, 2011),
- 25 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny LNE & SPA, wygłaszając dwa referaty: Zachowawcze możliwości walki z defektem cellulite i nadwagą, oraz Manualne sposoby walki z dolegliwościami bólowymi odcinka lędźwiowo – krzyżowego (Kraków, 2012),
- 26 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny LNE & SPA, na którym wygłosił dwa referaty: Taping kosmetyczny, oraz Techniki manualne w procesie ujędrniania biustu i twarzy – mity i fakty (Kraków, 2013),
- 28 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny LNE & SPA, wygłaszając referat pt. Profilaktyka chorób zawodowych masażystów i kosmetologów (Kraków, 2014).


    Czterokrotnie prowadził granty edukacyjne z tematyki prozdrowotnej z ramienia MENiS dla nauczycieli zawodów medycznych:
- Problemy rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym (Poznań, 2000),
- Dolegliwości bólowe kręgosłupa w kontekście terapii zachowawczych (Zakopane, 2001),
- Profilaktyka i leczenie zachowawcze skolioz idiopatycznych – najnowsze osiągnięcia (Nowy Sącz, 2002),
- Opracowanie Trigger Points alternatywa dla technik klasycznych (Nowy Sącz 2005).

    W 2015 roku w Świlczy dwukrotnie prowadził warsztaty dla nauczycieli zawodów:
- Opiekun Medyczny
    Asekuracja osób niepełnosprawnych i niewidomych,
    Redukcja zapasowej tkanki tłuszczowej,
    Hydroterapia w domu,
- Technik Masażysta
    Techniki rozluźniania pozycyjnego,
    Punkty spustowe w masażu – przegląd technik manualnych,
    Masaż sportowy – forum,
    Masaż ajurwedyjski jako alternatywna technika masażu relaksacyjnego,
    Taping w gabinecie masażu – kontynuacja leczenia.

    Autor artykułów naukowo - popularnych z zakresu masażu i kosmetyki:
- Beauty Forum Edycja Polska
    Promieniowanie podczerwone w kosmetyce – zastosowanie (nr 12/2003),
    Promieniowanie nadfioletowe (nr 1/2004),
    Masaż metodą uciskowo - punktową w masażu kosmetycznym twarzy (nr 2/2004),
    Masaż kosmetyczny biustu (nr 1/2005),
    Aromaterapeutyczny masaż rozluźniający (nr 4/2005),
    Techniki manualne w walce z defektem cellulite (nr 3/2006),
    Aparatura w walce z defektem cellulite cz. 1 (nr 3/2006),
    Aparatura w walce z defektem cellulite cz. 2 (nr 4/2006),
- Body Line Edycja Polska
    Metody redukcji zapasowej tkanki tłuszczowej (nr 3/2006),
    Wysiłek aerobowy a ćwiczenia siłowe – wskazania praktyczne (nr 4/2006),
- Les Nouvelles Esthétiques
    Od biustomani do biustościemy (nr 4/2007),
    Masaż pneumatyczny w odnowie biologicznej (nr 1/2008),
    Anti – aging czy anti – logic? (nr 1/2013),
    Taping w kosmetyce, taping w walce z defektem cellulite (nr 4/2013),
    Rusz się! (nr 3/2014),
    Kosmetyczny masaż tensegracyjny a symetria twarzy (współautor, nr 3/2015).

    Członek Klubu „Ludzie Masażu"
        Nr karty członkowskiej 95/KLM/P/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii