WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Wilk Iwona

Wilk Iwona; doktor nauk o kulturze fizycznej, fizjoterapeuta, specjalista masażu leczniczego, Shantala, autor publikacji naukowych z dziedziny masażu, akademicki nauczyciel masażu.

    Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (2006).

 

   Doktor nauk o kulturze fizycznej na podstawie rozprawy doktorskiej pt. Ocena aktywności wybranych mięśni taśmy powierzchownej przedniej i tylnej u dzieci z idiopatycznym chodem na palcach, wygłoszonej na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (2014).

    W latach 2006-2007 i od 2012 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej, Zakładu Fizykoterapii i Masażu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

     W latach 2008-2014 studentka studiów doktoranckich na AWF we Wrocławiu.

     Od 2007 roku wykładowca akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, oraz od 2011 roku w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki „ Copernicus” we Wrocławiu.

     Od 2009 roku nauczyciel kontraktowy na kierunku Technik Masażysta w Szkole Policealnej Służb Społecznych i Medycznych we Wrocławiu, w której prowadzi zajęcia teoretyczne z anatomii, fizjologii, masażu, fizjoterapii i zakresu zagadnień klinicznych oraz zajęcia praktyczne z masażu leczniczego. Obecnie odbywa staż awansu na stopień nauczyciela mianowanego.

     Od 2010 roku nauczyciel w Akademii Terapii Naturalnych Feng-shui we Wrocławiu, w którym prowadzi zajęcia z anatomii i fizjologii oraz z masażu rewitalizacyjnego.

    Uczestnik wielu kursów i szkoleń dokształcających z zakresu masażu, rehabilitacji, fizykoterapii i terapii manualnej: pedagogiczny, wychowawcy kolonii, drenażu limfatycznego, masażu Shantala, technik powięziowych, punktów spustowych, elektromiografii powierzchniowej-mięśni, analizy chodu, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, specjalisty ds. diety bezglutenowej. Instruktor sportu osób niepełnosprawnych: „Goal-ball” i „Podnoszenia ciężarów”.

    Aktywny uczestnik V Jubileuszowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej w Katowicach zorganizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii nt Nowoczesna diagnostyka i terapia fizykalna, na której wygłosiła referat pt Praktyczne zastosowanie prawa tensegracji w wybranych przypadkach (2010).

   Aktywny uczestnik V i VI Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno – Naukowo - Przedmiotowej w Łodzi, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu, na której była współautorem referatów pt Ocena efektywności masażu klasycznego oraz masażu bazującego na prawie tensegracji u pacjentów z rozpoznanym zespołem bolesnego barku, oraz Terapia zaparć nawykowych z wykorzystaniem masażu klasycznego oraz masażu opartego o prawo tensegracji (2011;2012).

   Aktywny uczestnik IX Międzynarodowych Warsztatów Studenckich Kół Naukowych i Młodych Pracowników Nauki, pt.: „Ruch jako lek…” w Głuchołazach, na których prowadziła szkolenie metodyczne nt Zastosowanie masażu leczniczego z wykorzystaniem prawa tensegracji (2011).

   Aktywny uczestnik spotkania Oddziału Dolnośląskiego – Nadodrzańskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii we Wrocławiu, na którym wygłosiła referat pt Zastosowanie masażu tensegracyjnego w terapii dysfunkcji nerwu zasłonowego jako powikłania po alloplastyce stawu biodrowego (2012).

    Aktywny uczestnik II i III Metodycznej Konferencji Fizjoterapeutycznej w ramach Wałbrzyskiej Wiosny Naukowej: „Fizjoterapia jako nieodzowny element współczesnej medycyny” i „Wykorzystywanie elementów współczesnej fizjoterapii w geriatrii” (Wałbrzych, 2012; 2013), I Ogólnopolskiego Sympozjum „Rehabilitacja w schorzeniach nerek i układu moczowego” (AWF Kraków, 2013), VIII Konferencji Rehabilitacji w Praktyce, pt. Diagnostyka i terapia tkanek miękkich, stawów i kręgosłupa, na której prowadziła warsztaty, nt. Masażu tensegracyjnego w zespołach bólowych kręgosłupa na przykładzie osób ze zmianami przeciążeniowymi odcinka lędźwiowego kręgosłupa, oraz Masażu rewitalizacyjnego (Wisła, 2013), XVII i XX Edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy „Życie bez bólu” (Zgorzelec, 2011; 2014).   

    Brała czynny udział w kilku projektach unijnych realizowanych w ramach programu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, aktualnie pełni rolę opiekuna naukowego „Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego”- jako innowacyjne zastosowanie wiedzy z obszaru danego zawodu.

     Współautor ponad 20 publikacji naukowych opublikowanych w czasopismach branżowych w kraju i zagranicą, m.in.: Pozycje ułożeniowe w masażu leczniczym. Część I – Podstawowe zasady dobrej pozycji ułożeniowej (Rehabilitacja w Praktyce, 2007, 3, s. 38-40), Zastosowanie masażu medycznego w terapii zespołu bólowego po zabiegu chirurgicznym z powodu choroby nowotworowej (Family Medicine and Primary Care Review 2010, 12, 4, s.1088-1094), Możliwości zastosowania masażu w zaparciach, (Rehabilitacja w Praktyce, 2011, 5, s.50-54), Możliwości zastosowania masażu w bólach kręgosłupa, (Rehabilitacja w Praktyce, 2012, 5, s. 50-56), Skuteczne zastosowanie masażu w wysiłkowym nietrzymaniu moczu (Rehabilitacja w Praktyce 2012, 1, s.46-50), Kompetencje i predyspozycje psychofizyczne do wykonywania zawodu masażysty, (Rehabilitacja w Praktyce, 2013, 1, s. 52-57), Zastosowanie masażu klasycznego w przypadku mięśni wiotkich, (Rehabilitacja w Praktyce, 2013, 2, s.52-56), Zastosowanie masażu w nadwrażliwości skóry, (Puls Uczelni, 2013,7,4, s.43-46), Zastosowanie masażu tensegracyjnego w przypadku dolegliwości bólowych występujących po upadku (PMWSZ, Puls Uczelni 2014, 8, 3, s. 16-21), Masaż w dysfunkcjach ścięgna Achillesa,(Rehabilitacja w Praktyce, 2014,1, s.52-55).

    Współautor publikacji ze wskaźnikiem Impact Factor ISI: The Application of Tensegrity Massage in a Professionally Active Musician – Case Report (Rehabilitation Nursing, 2014, 0, s.1-14): ISI : 0.849, Application of Tensegrity Massage to Relive Complications After Mastectomy – Case Report (Rehabilitation Nursing, 2013, 0, s.1-11), ISI: 0.849, Comparison of massage based on the tensegrity principle and classic massage in treating chronic shoulder pain (Journal of Manipulative and Physiological Therapeutics, 2013, 36,7, s.418-427), ISI: 1.248, The effectiveness of massage in stress urinary incontinence - case study (Rehabilitation Nursing, 2013, 38, 6, s.306-314), ISI: 0.849.

     Współautor dwóch rozdziałów z zakresu masażu: Masaż Shantala, Masaż punktowy i liniowy, w książce pt. Wielka Fizjoterapia (2014).

    Członek Klubu „Ludzie Masażu"
        Nr karty członkowskiej 93/KLM/P/2015





 

 

 

 





 

 

 

 

Źródło:

www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015

Źródło foto:

www.see.edu.pl
 

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii