WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Mitka Jacek

Mitka Jacek; specjalista rehabilitacji ruchowej II⁰, logopeda, terapeuta zaburzeń mowy i wad wymowy, specjalista masażu medycznego.

   Absolwent kierunków Wychowanie Fizyczne z Nauczaniem Początkowym oraz Rehabilitacja Ruchowa Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Katowicach (1975), a także podyplomowych studiów z Logopedii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego (1998). 

    Od 1986 roku specjalista rehabilitacji ruchowej II⁰ po egzaminie w Klinice Rehabilitacji w Poznaniu u prof. Kazimiery Milanowskiej przy udziale obserwatora prof. Wiktora Degi.

   W 1997 roku współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Kierowanego Nauczania w Warszawie.

     Od 1998 roku dyplomowany logopeda, terapeuta zaburzeń mowy i wad wymowy.

   Członek Towarzystwa Walki z Kalectwem, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

    W latach 1976 - 1977 młodszy asystent – rehabilitant i opiekun Pracowni Badań Czynnościowych w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej w Zakopanem.

   W latach 1977 - 1978 rehabilitant i masażysta w Zakładzie Leczniczo - Zapobiegawczym KWK Staszic w Katowicach – Giszowcu, wchodzącym w skład Górniczego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Katowicach.

   W latach 1978 – 1979 rehabilitant na Oddziale Neurologicznym Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Górniczej.

    W latach 1979 – 1982 kierownik Działu Rehabilitacji na Oddziale Urazowo - Ortopedycznym dla dorosłych i dzieci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Legnicy, oraz z-ca kierownika Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacji w Legnicy.

    W latach 1982 – 1985 dyrektor Państwowego Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Prząśniku.

   W latach 1984 - 1988 prowadził kursy masażu klasycznego w Legnicy organizowane przez Spółdzielnię Oświata we Wrocławiu.

    W latach 1985 – 1988 kierownik Działu Rehabilitacji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Chojnowie, rehabilitant na oddziale chirurgicznym, internie i pediatrii oraz w ambulatorium, prowadząc Punkt Zaopatrzenia Ortopedycznego.

    Od 1987 roku prowadzi prywatną praktykę w ramach Gabinetu Odnowy Biologicznej i Usług Rehabilitacyjnych Jacek w Legnicy w zakresie kompleksowej, wieloprofilowej rehabilitacji, a od 1998 roku także w leczeniu zaburzeń mowy i wad wymowy.

    W latach 1989 – 1990 starszy asystent w Zespole Opieki Zdrowotnej w Legnicy.

   W latach 1990 – 1991 odbył praktyki zawodowe z zakresu masażu w gabinetach w Linz (Austria) i Berlinie Zachodnim.

   W latach 1991 – 1994 rehabilitant - specjalista wieloprofilowego usprawniania w Ośrodku dla Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu w Lubinie, prowadząc rehabilitację metodami: Conductive Education Andreasa Petö, a także we współpracy z prof. Martą Bogdanowicz z Gdańska, Metodą Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne.

    W latach 1992 – 1993 masażysta – rehabilitant Sekcji Piłki Ręcznej Kobiet Klubu Sportowego Zagłębie Lubin.

   W latach 1994 - 1995 oraz 2002 – 2003 prowadził kursy masażu organizowane przez Legnicki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Legnicy.

    W latach 1996 – 1997 specjalista wieloprofilowego usprawniania w tym także zajęcia z hipoterapii Poradni dla Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Polkowicach.

    W latach 1998 – 2000 kierownik Oddziału Dziennego i rehabilitant Wojewódzkiej Przychodni Psychiatrycznej w Legnicy, oraz rehabilitant z zakresu muzykoterapii i terapii logopedycznej w Poradni dla Dzieci Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi.

    W latach 2001 – 2002 rehabilitant w Poradni Rehabilitacji dla Dorosłych i Dzieci oraz w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Caritas w Jeleniej Górze.

   W latach 2002 - 2010 pracownik dydaktyczny na Wydziale Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, a od 2011 roku w Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, prowadząc zajęcia z zakresu: biologiczny rozwój człowieka, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, higiena i promocja zdrowia oraz formy rekreacji ruchowej i usprawnianie fizyczne. Od października 2015 roku na kierunku Fizjoterapia, odpowiedzialny za prowadzenie zajęć z masażu leczniczego.

    W latach 2004 - 2005 rehabilitant w Poradni Rehabilitacji Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kunicach, k. Legnicy.

    Od 2006 roku nauczyciel przedmiotów zawodowych z zakresu masażu: teoria masażu i pracownia masażu w Zespole Szkół Medycznych w Legnicy, a w latach 2008 – 2011 w Policealnej Szkole Masażu Cogito w Lubinie, oraz od 2011 roku nauczyciel masażu i fizjoterapii w TEB Edukacja w Legnicy i Lubinie.

   Od 2011 roku współpracuje z firmą Euro-Med z siedzibą w Tychach, w charakterze specjalisty rehabilitacji, zlecającego zabiegi fizjoterapeutyczne chorym, w ramach Rehabilitacji Domowej, w oparciu o umowę z NFZ na terenie ziemi legnickiej.

   Autor publikacji: Koncepcja tras rowerowych jako element promocji aktywnego wypoczynku i walorów krajoznawczo-rekreacyjnych Parku Krajobrazowego CHEŁMY (Krajoznawstwo na Dolnym Śląsku, Legnica, 2004, s. 239 – 246), Rehabilitacja lecznicza (medyczna) s. 63 - 88 oraz Rola pedagoga w procesie kompleksowego usprawniania (rehabilitacji) s.201 - 216 (Wybrane zagadnienia rehabilitacji osób niepełnosprawnych dla studentów pedagogiki, Legnica, 2010), Wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka szansa na sukces w szkole, s. 47-56 (Zdrowie w perspektywie pedagogicznej, Gorzów Wielkopolski, 2012), Rehabilitacja osób niepełnosprawnych w aktualnych realiach ochrony zdrowia w Polsce, s. 153-170 (Społeczne konteksty funkcjonowania osób z niepełnosprawnością, Legnica, 2013).

   Współautor publikacji: Trening równowagi jako metoda zapobiegania urazom sportowym u siatkarek (Zastosowania Ergonomii Nr 1-3. 2006, s. 347 – 354), Rozpowszechnienie narkomanii, alkoholizmu i nikotynizmu wśród poborowych przed wcieleniem do służby wojskowej, oraz Promocja zdrowia we współczesnym więziennictwie (Kalisz 2006, s. 288 – 296), Efekt wojskowego szkolenia unitarnego na zdolność wysiłkowa w zależności od pochodzenia poborowych, oraz Uwarunkowania rozwoju dzieci i młodzieży wiejskiej, tom II (Biała Podlaska, 2006, s. 183 – 191).

   Uczestnik kursów zawodowych: Podstawy hipoterapii w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym, (Kraków-Swoszowice, 1986), Metoda Weroniki Sherborne (Lublin, 1992), System Kierowanego Nauczania (Centrum Zdrowia Dziecka - Warszawa, 1997), Metoda Domana - Delacato (Instytut Terapeutyczny – Toruń, 2002), Terapia Manualna wg koncepcji Plaatsmana (Katowice, 2002 – 2004), Rozszerzony Kurs Kinezjotapingu (Katowice, 2012), Certyfikat uprawniający do posługiwania się testem MOT 4-6 do oceny rozwoju dziecka przedszkolnego w oparciu o ukierunkowana aktywność ruchową Renaty Zimmer.

    Od 2007 roku egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zawodzie Technik Masażysta, oraz współpracuje z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Warszawie.
Twórca zadań egzaminacyjnych i recenzent zestawów egzaminacyjnych (2011).

    Aktywny uczestnik kongresów, konferencji, sympozjów, seminariów i warsztatów, m.in.: Konferencja Polskiego Towarzystwa Higienicznego, na której wygłosił referat pt. Zdrowy styl życia – moda, czy świadomy wybór (Legnica, 2008), Seminarium Pedagogiczne nt. Niepełnosprawność – mity, fakty oraz wyzwania wobec współczesności, zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, wygłaszając referat pt. Rehabilitacja w pedagogice – pedagogika w rehabilitacji osób niepełnosprawnych (Legnica, 2009), Ogólnopolska Konferencja Zdrowie w Perspektywie Pedagogicznej, na której wygłosił referat pt. Jak nie pozbawić dziecka geniuszu – stymulacja rozwoju dziecka poprzez zajęcia ruchowe (Gorzów Wielkopolski, 2013), Konferencja Zatrudnianie Osób z Niepełnosprawnością – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, wygłaszając referat pt. Niepełnosprawni w ochronie zdrowia – zawód masażysty (Legnica, 2014).

    Od 2007 roku uczestnik Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno – Naukowo - Przedmiotowych dla nauczycieli masażu, organizowanych przez Policealną Szkołę Medyczną nr 2 w Łodzi, a od 2009 roku czynny uczestnik tych konferencji organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, wygłaszając referaty, pt.: Transcendencja w kształceniu masażystów jako promotorów zdrowia (2010), Nauczanie masażu w Polsce, w świetle doniesień literatury (2011), Nauczanie masażu, nowe spojrzenie oraz Masaż we współczesnej rzeczywistości (2012), Jeśli nie wiesz, co robisz, możesz robić cokolwiek – znaczenie przygotowania do wykonywania masażu oraz Masażysta, a kto to taki? (2013), Badanie palpacyjne w masażu – kompleks barkowy (2014).

   Członek Klubu „Ludzie Masażu"
       Nr karty członkowskiej 078/KLM/P/2015



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015

 

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii