WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu – sposób standard clasic

Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu – sposób standard clasic

  stosuje się następujące techniki:

- Głaskanie mostka – stronami dłoniowymi obu rąk, od dolnej części mostka wzdłuż połączeń mostkowo-żebrowych do wcięcia szyjnego mostka, naprzemiennie lub równocześnie.

- Głaskanie mięśni piersiowych większych – stronami dłoniowymi obu rąk, naprzemiennie, od mięśnia naramiennego wzdłuż obojczyków do drugiego mięśnia naramiennego.

- Głaskanie klatki piersiowej – stroną dłoniową jednej ręki, w formie ósemki, od górnej części mostka, nad lewym obojczykiem, wokół mięśnia naramiennego, poniżej lewego obojczyka, do górnej części mostka, następnie nad prawym obojczykiem, wokół mięśnia naramiennego, poniżej prawego obojczyka, do górnej części mostka.

- Głaskanie klatki piersiowej – stroną dłoniową jednej ręki, w formie ósemki, od górnej części mostka, nad lewym obojczykiem, wokół mięśnia naramiennego, poniżej lewego obojczyka, do górnej części mostka, następnie nad prawym obojczykiem, wokół mięśnia naramiennego, poniżej prawego obojczyka, do górnej części mostka.

- Głaskanie mięśni kapturowych – stronami dłoniowymi palców 2-5 obu rąk, równocześnie po obu stronach, od stawów barkowych do potylicy.

- Głaskanie szyi – stronami dłoniowymi obu rąk, naprzemiennie, od obojczyka do żuchwy, najpierw po jednej stronie, potem po drugiej. Przy masowaniu omija się gruczoł tarczycy.

- Głaskanie strefy podżuchwowej – stronami dłoniowymi obu rąk, od środka żuchwy, wzdłuż dolnego brzegu żuchwy, do kątów żuchwy albo od jednego kąta żuchwy do drugiego i z powrotem, naprzemiennie.

- Głaskanie brody – stronami dłoniowymi palców 2 i 3 obu rąk, tzw. widelcami, naprzemiennie, od jednego kącika ust do drugiego i z powrotem.

- Głaskanie wokół ust – stronami dłoniowymi 3 palców obu rąk, od jednego kącika ust do drugiego i z powrotem. Jeden palec masuje wargę dolną, a drugi wargę górną, albo opuszkami kciuków, od środka wargi dolnej do środka wargi górnej i z powrotem.

- Głaskanie kącików ust – opuszkami 3 palców, w formie ósemek, równocześnie po obu stronach.

- Głaskanie policzków – stronami dłoniowymi palców 3 i 4 obu rąk, równocześnie albo naprzemiennie, w pięciu pasmach, od: wargi dolnej, kącików ust, wargi górnej, skrzydełek nosa i nosa do uszu.

- Głaskanie nosa – opuszkami 3 palców, w formie ósemek, równocześnie po obu stronach, od brwi do skrzydełek nosa.

- Głaskanie wokół oczu – opuszkami 3 palców obu rąk, równocześnie po obu stronach. Kierunek masowania zgodny z ułożeniem brwi, albo opuszką 3 palca, w formie ósemki.

- Rozcieranie mostka – opuszkami palców 2-5 obu rąk, ruchami okrężnymi, od dolnej części mostka, wzdłuż połączeń mostkowo-żebrowych, do wcięcia szyjnego mostka.

- Rozcieranie mięśni piersiowych większych – opuszkami palców 2-5 obu rąk ruchami okrężnymi, od środka mostka, wzdłuż obojczyków, do stawów barkowych.

- Rozcieranie barków i karku – stronami dłoniowymi palców 2-5 obu rąk, ruchami okrężnymi, od stawów barkowych przez barki, kark do potylicy, równocześnie po obu stronach.

- Rozcieranie szyi – stronami dłoniowymi palców 2-5 obu rąk, ruchami okrężnymi, równocześnie po obu stronach, od obojczyków do żuchwy.

- Rozcieranie strefy podżuchwowej – opuszkami palców 2-5 obu rąk, ruchami okrężnymi, od środka żuchwy, wzdłuż dolnego brzegu żuchwy do kątów żuchwy. Można też opuszkami palców 2-5 jednej ręki, naprzemiennie, od kata żuchwy do kąta żuchwy i z powrotem.

- Rozcieranie bruzd nosowo-ustnych – opuszkami 3 palców, ruchami okrężnymi , od kącików ust do skrzydełek nosa.

- Rozcieranie policzków – opuszkami palców 3 i 4 obu rąk, ruchami okrężnymi, w 5 pasmach, jak przy głaskaniu.

- Rozcieranie nosa – opuszkami 3 palców, ruchami okrężnymi, od skrzydełek nosa do brwi, równocześnie po obu stronach.

- Rozcieranie wokół oczu – opuszkami 3 palców, ruchami okrężnymi, od wewnętrznych końców brwi do zewnętrznych, a pod oczami głaskanie, od zewnętrznych końców brwi do wewnętrznych, równocześnie po obu stronach.

- Rozcieranie czoła – opuszkami palców 3 i 4 jednej ręki, ruchami okrężnymi , naprzemiennie, od skroni do skroni i z powrotem.

- Ugniatanie strefy podżuchwowej – opuszkami kciuków i wskazicieli, od środka bródki do kątów żuchwy, równocześnie po obu stronach.

- Oklepywanie muskające – opuszkami palców obu rąk następujących części: mostka, mięśni piersiowych większych, szyi, strefy podżuchwowej, policzków w 5 pasmach, wokół oczu, czoła i skroni.

- Wibracja labilna strefy podżuchwowej – stronami dłoniowymi obu rąk, od środka bródki do kątów żuchwy.

- Ruchy ssące na policzkach – stronami dłoniowymi obu rąk, ułożonymi w formie miseczek, delikatnie uciskając na policzki i energicznie odrywając ręce.

- Głaskanie dekoltu, szyi, policzków i czoła – jak na wstępie.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

Leszek Magiera. Masaż w kosmetyce i odnowie biologicznej. 2007

 

 

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii