WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Lamboley Denis

Lamboley Denis; francuski lekarz, specjalista ds. zarządzania stresem, medycyny komplementarnej i integracyjnej, osteopatii, refleksologii, masażu, autor książek z zakresu masażu.

   Uczestnik szkolenia z medycyny chińskiej i akupunktury zorganizowanego przez Francuskie Stowarzyszenie Akupunktury (Association Française d'Acupuncture - AFA).

    Odbył szkolenia we Francji i Azji z zakresu osteopatii, masaży: chińskiego, tajskiego, japońskiego Shiatsu, refleksologii i akupresury.

    Uczestnik kursu interakcji pomiędzy ciałem i umysłem oraz wpływu stresu na zdrowie w Center for Mind Body Medicine w Waszyngtonie.

    Uczestnik szkolenia z zakresu neuropoznawczych funkcji mózgu na poziomie molekularnym w Institute Of NeuroCognitivism w Brukseli.

   Otrzymał tytuł „Mistrz Zarządzania Emocjami” przyznany przez Szpital Uniwersytecki w Lille (Centre Hospitalier Régional Universitaire de Lille).

   Odbył praktyczne szkolenie z MBSR - redukcji stresu poprzez medytację mindfulness (Mindfullness Based Stress Reduction), obejmujące program medyczny i psycho-edukacyjny przeznaczony dla osób cierpiących na chroniczny ból fizyczny i zaburzenia emocjonalne.

   Odbył praktyczne szkolenie z medytacji i Qi Gong.

   Od ponad 20 lat prowadzi prywatny gabinet medycyny ogólnej i akupunktury w Paryżu.

   W 1995 roku współzałożyciel Instytutu Medycyny Energetycznej (l'Institut de Médecine Energétique - l'IME) w Paryżu.

   W latach 2000-2010 prowadził w Paryżu gabinet terapii manualnej i medycyny energetycznej.

  W 2010 roku współzałożyciel Instytutu Zdrowia Praktykujących Lekarzy (Institut des Praticiens de Santé), w którym organizowane są szkolenia dla pracowników służby zdrowia w zakresie „Zarządzanie stresem” (zapobieganie zaburzeniom nerwowo-mięśniowym i zapobieganie zagrożeniom psychospołecznym).

   Trener biznesowy w zakresie „Zarządzanie stresem” organizujący szkolenia dla pracowników korporacji, dużych i średnich firm, m.in.: Celine, Givenchy, UBS, JP Morgan, Loreal, Meteor, BPI, ECP.

   Wykładowca z „Zarządzanie stresem” na Uniwersytecie w Lille, oraz na studiach podyplomowych Master of Business Administration (MBA) w Europejskiej Szkole Biznesu (Ecole Supérieure de Commerce - ESCP Europe) w Paryżu.

   Autor ponad 30 książek na temat zdrowia, profilaktyki, stresu, Wellness, refleksologii i masażu.

   Autor i współautor książek z zakresu masażu i refleksologii wydanych w języku polskim, pt: ABC Tradycyjnego Masażu Tajskiego (2010), Masaż ajurwedyjski (2011), Masaż i automasaż chiński (2011), Uzdrawiający masaż stóp i dłoni (2014), Refleksologia dla każdego (2014), Chiński masaż relaksacyjny (2014), Uzdrawiający masaż ajurwedyjski (2015).

   Członek Klubu "Ludzie Masażu"
   Member of the "People of Massage" Club
 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015
Źródło foto:
www.editionsleduc.com

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wsp ...

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wspomagać połączenia między mózgiem, a układem odpornościowym czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii