WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Eröss-Lignar Renata

Eröss-Lignar Renata

Eröss-Lignar Renata; magister fizjoterapii, specjalistka rehabilitacji, terapii manualnej, masażu leczniczego i relaksacyjnego, zasłużony nauczyciel masażu.

   Absolwentka kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (2000).

   Od 2001 roku nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku Technik Fizjoterapii w Zespole Szkół Medycznych, a od 2008 roku na kierunku Technik Masażysta w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle (dawniej Medyczna Szkoła Policealna).

   Uczestniczka kursów i szkoleń zawodowych z dziedziny rehabilitacji, terapii manualnej i masażu:
- Metoda NDT-Bobath (2001),
- Metoda Vojta (2001),
- Brian Mulligan's Concept” Mobilisations with Movement (2003),
- Masaż segmentarny, Masaż chiński punktowy, Refleksologia stopy (2004),
- Masaż anty-ageing twarzy (2008),
- Masaż gorącymi kamieniami (2009),
- Masaż stemplami ziołowymi (2009),
- Masaż na cztery ręce (2009),
- Masaż misami kokosowymi, Masaż bambusami (2010),
- Ajuwerdyjski masaż jogiczny (2011),
- Dynamiczny Masaż Antycellulitowy (2011),
- Neuromasaż twarzy (2011),
- Konchowanie uszu, Moksa (2011).

   Od roku 2002 roku wraz ze słuchaczami Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle organizuje szkolenia na dzieci szkół podstawowych, rodziców oraz nauczycieli na temat „Profilaktyki wad postawy u dzieci”.

    Współorganizator Klubu Amazonek działającego przy Medycznej Szkole Policealnej w Jaśle.

   Od 2005 roku opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego (SKE) - Klub Europejski "Medyk", który jest formą współdziałania nauczycieli oraz słuchaczy szkoły w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy o Europie i Unii Europejskiej i jej instytucjach.

   Od 2006 roku egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w Krakowie dla zawodu Technik Masażysta.

   W 2008 roku współorganizatorka i koordynator projektu Leonardo da Vinci pt.: Doskonalenie umiejętności w zawodzie technik masażysta oraz zapoznanie z organizacją w placówkach medycznych w krajach Unii Europejskiej w Plymouth (Anglia). W projekcie uczestniczyli słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle, którzy w czasie sześciotygodniowego pobytu w Plymouth pracowali przez 3 tygodnie na stanowisku masażysta w pięciu ośrodkach.

   W latach 2010-2013 kierownik szkolenia praktycznego w Medycznej Szkole Policealnej w Jaśle.

   Od roku 2012 prowadzi warsztaty dla słuchaczy kierunku Technik Masażysta w Medycznej Szkole Policealnej w Jaśle, podnoszące kwalifikacje zawodowe słuchacza w zakresie masażu relaksacyjnego. Celem warsztatów jest rozwijanie wśród słuchaczy zainteresowania masażem relaksacyjnym w odnowie biologicznej i SPA, zdobycie umiejętności nowych technik masażu nie objętych programem nauczania, podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w warsztatach masażu oraz zwiększenie atrakcyjności absolwentów na rynku pracy.

   W 2013 roku uczestniczyła w dwutygodniowych praktykach w ramach projektu „Medyk” w Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku w zakresie poznania specyfiki pracy w Zakładzie Opieki Paliatywnej.

   W 2014 roku uczestniczka „Warsztatów Masażu, Zastosowania Termografii oraz Podstaw Dopasowania Siodeł u Koni” zorganizowanych przez Stadninę Koni RANCHO PCIM k. Myślenic, na których uczestnicy zapoznali się m. in. z: manualną oceną kondycji ciała konia przed masażem, podstawowymi chwytami i technikami stosowanymi w masażu oraz masażem sportowym stosowanym u koni w celu poprawienia kondycji tych zwierząt.

   Aktywna uczestniczka Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno - Naukowo - Przedmiotowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, na których wygłaszała referaty z zakresu masażu:
- Praktyki zagraniczne (2013),
- Rola masażu we współczesnej medycynie, kosmetologii, odnowie biologicznej oraz SPA w Polsce i na świecie, oraz Jak zwiększyć kwalifikacje słuchacza i jego atrakcyjność na rynku pracy na przykładzie medycznej szkoły Policealnej im. Prof. Rudolfa Weigla w Jaśle (2014),
- Masaż zwierząt. Masaż profilaktyczny koni (2015).

   Od 2015 roku członek Kapituły Konferencji Masażystów powołanej do przyznawania statuetek i dyplomów dla osób, instytucji, uczelni i wydawnictw, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i popularyzacji masażu w Polsce. Kapituła została zatwierdzona w grudniu 2014 roku przez Senat Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

   W latach 2017-2018 uczestniczka dwuletniego Ogólnopolskiego Collegium Masażu Medycznego przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli masażu, a jej celem jest podnoszenie kwalifikacji i poznanie najnowszych osiągnięć w stosowaniu masażu w jednostkach chorobowych. Wykładowcami Collegium są mgr Henryk Pawlak i mgr Sara Jóźwik.

   Inicjatorka i przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego oraz aktywna uczestniczka Ogólnopolskich Konferencji Masażu dla Szkół Medycznych „Kierunki rozwoju współczesnego masażu" organizowanych przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle , na których nadzorowała i komentowała przebieg masaży:
- I - Neuromasaż twarzy - pokaz masażu wykonany przez słuchaczy szkoły (2018),
- II -  Freestyle w masażu biurowym – pokaz autorskiego masażu przez słuchaczy szkoły  (2019).

   W listopadzie 2019 roku na II Ogólnopolskiej Konferencji Masażu dla Szkół Medycznych w Jaśle została uhonorowana tytułem Dobra Masażystka „za pracę na rzecz konsolidacji środowiska masażystów i poprawy jakości edukacji masażystów w Polsce”. W imieniu Rady Redaktorów leksykonmasazu.pl i Administratora Klubu „Ludzie Masażu” dyplom i statuetkę wręczył Leszek Magiera.

    
     Członek Klubu „Ludzie Masażu"
         Nr karty członkowskiej 067/KLM/P/2015
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015-2020)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015-2020

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wsp ...

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wspomagać połączenia między mózgiem, a układem odpornościowym czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii