WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Demozzi Izabella

Demozzi Izabella; specjalistka Ajurwedy i masażu ajurwedyjskiego.


    Absolwentka kierunku Marketing i Zarządzanie Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (1995), podyplomowych studiów Public Relations Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (1998), McKenna Breen Limited Society of Neuro Linguistic Programming w Londynie - Master LNP (1998), Instytutu Neurolingwistyki w Warszawie - Trener LNP (1999).


    W latach 1995-1998 zdobywała doświadczenie z zakresu marketingu i zarządzania w PepsiCo Poland, Human Resources.


       Od 1997 roku praktykuje jogę.


       W latach 1999-2002 własciciel firmy consultingowej Master Mind Consulting.


      Kilku letnia intensywna i wymagająca poświęceń praca w międzynarodowej korporacji, a potem w swojej firmie doprowadziła ją do całkowitego „wypalenia zawodowego” i postanowiła zmienić swoje i męża Gianni Demozzi życie.

     Od 2002 roku odbywa cykliczne szkolenia w Indiach, pogłębiając swoją wiedzę na gruncie ajurwedy, jogi, pranayamy, kriya.


     W 2004 roku założyła Centrum Ajurwedy w Warszawie, będącej filią ośrodka dr Verghese w Indiach. Centrum to pierwszy ośrodek na terenie Polski propagujący filozofię zdrowego stylu życia według zasad ajurwedy oraz ajurwedyjskie terapie zdrowotne.


      Założycielka Polskiego Stowarzyszenia Ayurvedy.


     Współzałożycielka Europejskiego Stowarzyszenia Ajurwedy (European Ayurveda Association- EUAA).


    Członek Rady Nadzorczej Światowego Ruchu na Rzecz Jogi i Ajurwedy (World Movement for Yoga and Ayurveda).


     Uczestniczka II Światowego Kongresu Ajurwedy i Arogya w Poone (2nd World Ayurveda Congress and Arogya) i Międzynarodowej Konferencji Ajurwedy w Mahabalipuram (International Conference of Ayurveda – Where Science meets Conscience).


      Trener Neurolingwistycznego Programowania (NLP - Neuro Linguistic Programming).


     Ukończyła kursy masaży ajurwedyjskich w Indiach w Dr. Franklin's Panchakarma Institute and Research Centre w Kerali oraz kursy z zakresu masażu klasycznego, aromaterapii i terapii kwiatowej Dr Bacha.


      W Londynie zdobyła wiedzę i umiejętności z zakresu hipno-terapii (Hipnoza Eriksonowska).


    Konsultantka i terapeutka Ajurwedy, wykonuje diagnostykę ajurwedyjską, prowadzi terapie, wykonuje zabiegi i masaże ajurwedyjskie, m.in. abhayanga – masaż olejowo-ziołowy, padaabhayanga – masaż stopami, shirodhara - masaż na trzecie oko, masaż czakr, oraz masaż klasyczny i aromaterapeutyczny.


    Aktywny uczestnik Kongresu Kosmetycznego LNE pt Piękna Wiosną 2005 w Krakowie, na którym zaprezentowała masaż ajurwedyjski Dhara oraz przeprowadziła kurs ajurwedyjskiego masażu refleksorycznego - vital massage, który obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczną naukę masażu głowy, twarzy i masażu Dhara.


      W 2006 roku czasopismie kosmetycznym CABINES ukazały się jej trzy artykuły pt Masaże ajurwedyjski cz. 1 i cz. 2 oraz Przywracanie właściwej wagi ciała z zastosowaniem ajurwedy.


     Od 2010 roku bardzo aktywnie i z ogromną pasją podjęła się praktyki terapii tańcem w School of Movement Medicine, UK. Susannah i Ya’Acov Darling Khan, u pary współczesnych szamanów, którzy są jej nauczycielami i duchowymi przewodnikami.


     Od połowy 2012 roku razem z mężem Gianni prowadzą pierwszy i jedyny polsko-włoski ośrodek ayurvedyczny ISIS Ayurveda Retreat w Chowara, 30km od stolicy Kerali - Trivandrum, w południowych Indiach. O swoim ośrodku mówi: Tworząc ajurwedyjska enklawę w Indiach pragniemy zapewnić jak najwyższą jakość usług medycznych, angażując do współpracy wysoko wykwalifikowaną kadrę lekarzy, wywodzących się z tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej określanej jako Astha Vidya, a jednocześnie mających wykształcenie akademickie w zakresie medycyny ajurwedyjskiej i klasycznej. Ośrodek zbudowany jest wg zasad Świętej Geometrii, wspomagającej uzdrawianie.


       Członek Klubu „Ludzie Masażu"
             Nr karty członkowskiej 020/KLM/P/2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

Leszek Magiera. Historia masażu w zarysie. 2007

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2012-2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2012-2015

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wsp ...

„Siódmy zmysł” czy masaż medyczny może wspomagać połączenia między mózgiem, a układem odpornościowym czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii