WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Chyliński Piotr

Chyliński Piotr; magister rehabilitacji ruchowej, specjalista fizjoterapii, masażu i terapii manualnej, certyfikowany terapeuta PNF, zasłużony nauczyciel akademicki masażu.


    Absolwent Wydziału Fizjoterapii Medycznego Studium Zawodowego w Konstancinie (1985) i Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1990).


   W 1998 roku ukończył kurs pedagogiczny w Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie, w 1999 ukończył kurs podstawowy i rozwijający Metody PNF w koncepcji M. Knott, uzyskując Certyfikat IPNFA, w 2006 ukończył kurs egzaminatora w zawodzie Technik Masażysta.


    W latach 1985-2003 nauczyciel mianowany na kierunku Fizjoterapia w Medycznym Studium Zawodowym w Konstancinie, a później w Warszawie, w tym w latach 1991-1994 Kierownik Szkolenia Praktycznego.

 

     Od 1985 roku członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, a od wielu lat członek Zarządu Oddziału Mazowieckiego PTF.

 

       W 1995 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę zawodową i społeczną.


   W latach 2003-2004 wykładowca w Zakładzie Rehabilitacji Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.


   W latach 2004-2005 wykładowca w Zakładzie Anatomii i Biomechaniki Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.


    W latach 2005-2011 nauczyciel i egzaminator na kierunku Technik Masażysta Collegium – Studium Rehabilitacji i Polityki Społecznej w Warszawie.

 

    Od 2007 roku egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie zawodzie Technik Masażysta - aktualizacja uprawnień do nowego egzaminu w 2013 roku.


   W latach 2007-2011 wykładowca akademicki na kierunku Fizjoterapia Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie, oraz Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej w Podkowie Leśnej.


   W latach 2009-2011 asystent – koordynator rehabilitacji w Poradni Rehabilitacji Leczniczej SPZZOZ Solec (obecnie SPZOZ Wola-Śródmieście) w Warszawie.


    Od 2012 Prodziekan i koordynator ds. ćwiczeń klinicznych i praktyk zawodowych Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie.


   Doświadczenie  zawodowe  zdobywał w placówkach w:

- Centrum Rehabilitacji Schorzeń Narządu Ruchu im. prof. M. Weissa w Konstancinie na oddziałach ortopedycznym, neurologicznym i pediatrycznym,

- Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie na oddziałach ortopedyczno-urazowym i rehabilitacji dziennej,

- Szpitalu Śródmiejskim w Warszawie na oddziałach ortopedyczno-urazowym i chirurgicznym,

- Instytucie Reumatologii w Warszawie na oddziale rehabilitacji, 

- Uzdrowisku Konstancin na oddziale rehabilitacji neurologicznej,

- Specjalistycznym Centrum Leczenia Schorzeń Kręgosłupa i Stawów Obwodowych Fimedica w Warszawie.


   Aktywny i bierny uczestnik wielu konferencji, zjazdów, kongresów i sympozjów naukowych z dziedzin fizjoterapii, terapii manualnej i masażu.

 

Aktywny i bierny uczestnik Ogólnopolskich Konferencji Metodyczno - Naukowo - Przedmiotowych dla nauczycieli przedmiotu Masaż organizowanych w latach 2007-2008 przez Policealną Szkołę Medyczną nr 2 w Łodzi,  a od 2010 przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu:

- I - Perspektywy rozwoju nauczania masażu w Polsce (2007),
- II - Kierunki rozwoju masażu w Polsce (2008),
- III - Kierunki Rozwoju Masażu w Polsce (2008),
- V - Aktualne koncepcje rozwoju masażu w Polsce i na świecie (2011),
- VI - Efekty kształcenia w edukacji masażu w fizjoterapii, kosmetyce i odnowie biologicznej (2012),
- VII - Masaż w fizjoterapii, medycynie sportowej i kosmetyce (2013),
- VIII - Rola masażu we współczesnej medycynie, kosmetologii, odnowie biologicznej oraz SPA w Polsce i na świecie, na której wygłosił referat pt  Różnicowanie sposobów wykonywania technik ugniatania w zależności od rodzaju i celu oraz obszaru zabiegu masażu (2014),
- IX - Rola masażu w fizjoterapii i kosmetologii, na której wygłosił referat pt Integracja i interpretacja pojęć masażu leczniczego i ćwiczeń indywidualnych w praktyce zawodowej masażysty i fizjoterapeuty (2015),
- X - Rola masażu w fizjoterapii i kosmetologii, na której wygłosił referat pt Zespół bolesnego barku - diagnostyka i terapia (2016),
- XI - Współczesny masaż w fizjoterapii, kosmetologii i medycynie estetycznej, na której wygłosił referat pt Metodyka wykonywania i nauczania leczniczego masażu segmentalnego (2017),
- XII - Masaż w świetle współczesnej medycyny i kosmetologii, na której wygłosił referat pt Masaż relaksujący przykurczone mięśnie połączony z elementami stretchingu (2018).

 

    Aktualnie prowadzi praktykę zawodową z zakresu masażu i terapii manualnej w Poradnii Rehabilitacji - Szpital Solec w Warszawie.

 

     Od 2015 roku członek Kapituły Konferencji Masażystów powołanej do przyznawania statuetek i dyplomów dla osób, instytucji, uczelni i wydawnictw, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i popularyzacji masażu w Polsce. Kapituła została zatwierdzona w grudniu 2014 roku przez Senat Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

 

   W kwietniu 2019 roku na XIII Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowej, pt Masaż wyzwaniem dla współczesnej medycyny i kosmetologii, zorganizowaną przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi został uhonorowany przez Radę Redaktorów leksykonmasazu.pl i Administratora Klubu "Ludzie Masażu" przyznaniem tytułu "Dobry Masażysta" za "pracę na rzecz konsolidacji środowiska masażystów i poprawy jakości edukacji masażystów w Polsce". Otrzymał statuetkę i dyplom.
 

     Członek Klubu „Ludzie Masażu"

         Nr karty członkowskiej 060/KLM/P/2015


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015

 

 

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcej



Warto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii