WYBIERZ LITERĘ

Leksykona masażu na Facebook'u

Benjamin Patricia

Benjamin Patricia (ur. 1947 w Chicago, USA); amerykańska licencjonowana terapeutka masażu, specjalista z zakresu promocji zdrowia, wychowania fizycznego i rekreacji, nauczyciel różnych technik masażu i pracy z ciałem, autor książek z masażu, doktor filozofii.

    W latach 1965 - 1969 studiowała na kierunku Wychowanie Fizyczne w University of Illinois w Chicago, uzyskując tytuł licencjata (Bachelor of Science).

    W latach 1972 - 1974 studiowała na kierunku Wychowanie Fizyczne w Northern Illinois University w DeKalb w stanie Illinois, uzyskując tytuł magistra (Master of Science), a w latach 1975 - 1976 na tym samej uczelni uczyła się na studiach podyplomowych (Curriculum and Supervision).

    W latach 1979-1981 odbyła studia doktoranckie na kierunku Recreation and Leisure Studiem w Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana, uzyskując tytuł doktora filozofii (Concentration in Historic Preservation).

    W latach 1983 - 1984 uczyła się masażu w Chicago School of Massage Therapy, rekomendowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Masażu Leczniczego (ATMA), uzyskując dyplom zawodowej masażystki (Diploma - Professional Massage Therapy).

   Od 1984 roku członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Masażu Leczniczego (American Massage Therapy Association - ATMA).

    W 1995 roku Frances M. Tappan autorka książek z masażu zaprosiła Patricia Benjamin jako współautorkę do 3-ego wydania jej książki pt. Tappan's Handbook of Healing Massage Techniques: Classic, Holistic and Emerging Methods.

    W 2001 roku ukazała się książka pt. Understanding Sports Massage, której była współautorem.

    W 2004 roku ukazała się jej książka pt. Tappan's Handbook of Massage Therapy: Blending Art with Science Professional Foundations for Massage Therapists, w której uaktualniła techniki stosowane przez dr Tappan Frances.

   W 2008 roku ukazała się jej książka pt. Tappan's Handbook of Healing Massage Techniques, w której uaktualniła techniki stosowane przez dr Tappan Frances.

   W 2009 roku ukazała się jej książka pt. Professional Foundations for Massage Therapists, będąca cennym źródłem informacji o historii masażu, różnorodności technik i etyce w zawodzie masażysty.

   W 2014 roku po odbyciu szkolenia w Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) uzyskała uprawnienia instruktorskie do prowadzenia zajęć z tenisa stołowego i rozpoczęła samodzielną działalność w tym zakresie, specjalizując się w nauczaniu seniorów gry w tenisa stołowego.

   W 2015 roku ukazała się jej książka pt. The Emergence of the Massage Therapy Profession in North America: A History in Archetypes.
    Wniosła duży wkład do literatury historycznej z zakresu masażu szwedzkiego Per Henrik Linga, publikując tłumaczeniami jego oryginalnych notatek.
 

     Członek Klubu "Ludzie Masażu"
     Member of the "People of Massage" Club
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.leksykonmasazu.pl (2015)
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2015
Źródło foto:
www.media.licdn.com

Informacja o śmierci Leszka Magiery

W związku ze śmiercią właściciela strony Leszka Magiery, nie pojawiają się na niej nowe treści czytaj więcej czytaj więcej

ZMIANA W DYSTRYBUCJI KSIĄŻEK WYDAWNICTWA BIO-STY ...

Z dniem 1 października 2021 roku Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa BIO-STYL i REHMED na terenie Polski zostaje firma Med Store z siedzibą w Krakowie. ... czytaj więcej czytaj więcej

02 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

01 Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących ...

Fizjologia zjawisk biologicznych zachodzących pod wpływem sprężystego odkształcania tkanek czytaj więcej czytaj więcej

Oferta BIO-STYL

Firma wydawnicza Bio- styl przedstawia ofertę książek z zakresu masażu. Wszystkie książki posiadają… recenzje. Zapraszamy do księgarni„ w całej Polsce i księgarni inter ... czytaj więcej czytaj więcej

Bio-Styl

W Leksykonie masażu została opisana firma wydawnicza Bio-Styl Leszek Magiera czytaj więcej czytaj więcejWarto wiedzieć

INFO REGIONALNE

Partnerzy

Bio-Relax Habys Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii